بروز مشكل اینترنت در سیمكارت های عراقی

بروز مشكل اینترنت در سیمكارت های عراقی به گزارش كارا پیام درحالی كه با عنایت به هزینه های بالای اینترنت در سرویس رومینگ اپراتورهای ایرانی، به زائرین اربعین سفارش شده بود از سیمكارت های عراقی برای خدمات اینترنتی استفاده كنند، به نظر می آید كه از روزهای گذشته به علت مشكلات در كشور عراق، اینترنت این سیمكارت ها در بعضی مناطق با مشكلاتی مواجه می باشد.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، اخباری در خصوص مشكلات اینترنت سیمكارت های عراقی منتشر و این مورد مطرح شده كه برپایه تماس زائرین اربعین، اینترنت سیمكارت های عراقی زائرین به علت مسایل امنیتی و ناآرامی های اخیر در این كشور قطع است.
در این راستا، اسماعیل رادكانی -مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور تامین و بهبود ارتباطات مناسبت های مذهبی، ملی و منطقه ای- به ایسنا اظهار داشت: استفاده از اینترنت سیمكارت های عراقی هم اكنون بستگی به شرایط آن كشور دارد كه به علت خاص بودن این شرایط، امكان دارد در مناطقی محدودیت هایی ایجاد شود، همان گونه كه چند روز پیش هم اینترنت سیمكارت های عراقی مشكلاتی داشت؛ برای مثال امكان دارد در نجف محدودیتی نباشد، اما در كربلا مشكلاتی وجود داشته باشد.
وی افزود: كشور عراق هم شرایط خاص خویش را دارد و با عنایت به شرایطی كه در این كشور وجود دارد، امكان دارد با مسائل امنیتی مواجه باشند. تصمیم درباره وضعیت اینترنت سیمكارت های عراقی با آن كشور است و ایران هم نمی تواند نقشی در تصمیم های آنها داشته باشد و یا این كه در مباحث امنیتی آنها وارد شود، اما مطابق اخباری كه انتشار یافته، وضعیت كنونی در این كشور بهتر شده است.
این در شرایطی است كه محمدجواد آذری جهرمی درباره توسعه زیرساخت های ارتباطی و با بیان این كه عراق به خاطر مشكلات امنیتی اینترنت خویش را در ایام اخیر قطع و یا محدود كرده است، به رادیو اربعین اعلام نموده بود: زائرین می توانند از رومینگ اپراتورهای ایرانی كه ۳۰۰ درصد هم ارزان تر نسبت به سال قبل شده استفاده كنند.
وی ادامه داد: درباره مكالمات صوتی هم باید گفت سابقاً سیمكارت های عراقی به صرفه تر بودند اما با مذاكرات و تلاش هایی كه صورت گرفت امروز مكالمات با ایران از راه سیمكارت های ایرانی و رومینگ، مقرون به صرفه تر است كه البته جدول آن در اختیار زائرین قرارگرفته است. در مورد استفاده از اینترنت اما باید گفت هنوز سیمكارت عراقی مقرون به صرفه تر است اما به هر صورت باید گفت رومینگ ایران با كاهش قابل توجه روبرو شده و البته در اختیار زائرین قرار دارد.
مشكلات اینترنت، به مسائل داخلی عراق مربوط است
طی روزهای گذشته اینگونه اعلام گردید كه در تمام مسیر حضور زائرین اربعین، اینترنت سیمكارت های عراقی قطع است اما اینترنتی كه ویژه زائرین به صورت رومینگ از بسته های اینترنت ایرانی در اختیار زائرین ایرانی قرار می گیرد، از اینترنت ایران است و كسانی كه در اوضاع قطعی اینترنت در عراق از اینترنت رومینگ استفاده كنند، اینترنتشان برقرار است.
در این راستا به زائرین پیشنهاد می شود كه چه با سیمكارت ایرانی و چه با سیمكارت عراقی، به خانواده و آشنایان خود بگویند تا بیشتر از ایران با آنها تماس گرفته شود چون در این صورت مقداری از هزینه شان در مقایسه با حالتی كه تماس از عراق به سمت ایران آغاز شود، كاسته می شود.1398/07/21
23:32:56
5.0 / 5
2905
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان