راه اندازی شبكه نسل پنجم تلفن همراه تا المپیك تابستانی در توكیو

راه اندازی شبكه نسل پنجم تلفن همراه تا المپیك تابستانی در توكیو كارا پیام: شبكه های نسل پنجم تلفن همراه مقرر است با سرعتی بیش از اندازه تصور قبلی راه اندازی شود و توكیو در سال ۲۰۲۰ به یكی از نخستین شهرهای تحت پوشش این شبكه مبدل می گردد.به گزارش كارا پیام به نقل از دیجیتال ترندز، نوكیا با همكاری شركت مخابراتی ژاپنی ان تی تی دوكومو می خواهد تا دو سال دیگر یعنی زمان برگزاری بازی های المپیك تابستانی توكیو شبكه های نسل پنجم تلفن همراه را راه اندازی كند.
نوكیا تجهیزات مخابراتی طرف ژاپنی را تامین خواهد نمود. قرارداد دوطرف به این منظور در دسامبر سال قبل نهایی شده بود. پس از طریق اندازی شبكه یادشده در توكیو، دیگر شهرهای ژاپن هم به تدریج تحت پوشش شبكه نسل پنجم تلفن همراه قرار می گیرد. البته این فرایند به چندسالی زمان نیاز خواهد داشت.
سرعت بارگذاری اطلاعات با استفاده از شبكه های نسل پنجم تلفن همراه به ۱۰ گیگابیت در ثانیه می رسد و ازاین رو این شبكه ها نسبت به شبكه های نسل چهارم با سرعت بارگذاری اطلاعات ۱۰۰ مگابیت در ثانیه بسیار سریع تر هستند. گفتنی است سرعت بارگذاری اطلاعات با استفاده از شبكه های نسل سوم تلفن همراه در بهترین حالت حدود ۳۸۴ كیلوبیت در ثانیه است.
نوكیا پیش از این در زمینه تامین تجهیزات مخابراتی مورد نیاز طرف ژاپنی جهت راه اندازی شبكه های نسل سوم و چهارم تلفن همراه هم با آن همكاری كرده بود. راه اندازی شبكه های مخابراتی نسل پنجم عرضه خدماتی همچون حمل و نقل با استفاده از خودروهای خودران، تولید خانه های هوشمند و ارتقای خدمات فناوری اطلاعات در حوزه كسب و كار را هم تسهیل می كند.

1396/11/02
13:59:23
5.0 / 5
5448
تگهای خبر: تلفن , خدمات , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان