وزیر ارتباطات خبر داد

پرداخت موبایلی بدون نیاز به پسورد

پرداخت موبایلی بدون نیاز به پسورد كارا پیام: وزیر ارتباطات با اشاره به مذاكره با بانك مركزی برای ارائه پرداخت موبایلی اعلام نموددر این سیستم، پرداختهایی تا یك سقف معین نیازی به وارد كردن كد در پسورد نخواخند داشت.به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، محمود واعظی امروز در حاشیه رونمایی از كارپوشه ملی ایرانیان با ارائه توضیحاتی درباره مذاكره با بانك مركزی برای پرداخت موبایلی گفت: در گذشته بانك مركزی در برداشت هایی كه از طریق پرداخت موبایلی وجود داشت، محتاط عمل می كردند. در جلسه ای كه با آقای سیف و همكاران ایشان داشتیم، آنها اطمینان پیدا كردند سبكی كه ما ارائه كردیم و امروز در دنیا مصطلح است، لطمه ای به رگولاتوری مالی و بانكی آنها وارد نمی كند و مردم نیز امنیت دارند. همچنین تداخلی در مسائل بانكی وجود نخواهد داشت.
وی ادامه داد: بنابراین آنها به ما قول دادند با توجه به فعال كردن دولت الكترونیكی از روز گذشته، بخشی از این فعالیت های بانكی از طریق موبایل می تواند مورد استفاده قرار گیرد و بخشی دیگر تا آخر شهریور عملیاتی می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تفاوت این پرداخت ها با پرداخت از طریق اپلیكیشن های بانك ها و اپراتورها توضیح داد: در این نوع پرداخت، سیستمی برروی موبایل وجود دارد كه تا یك سقف پرداخت، احتیاجی به وارد كردن كد ویژه و پسورد ندارد و با گرفتن موبایل برروی سیستم عمل می كند.
در حال بررسی شرایط كارگروه فیلترینگ برای رفع فیلتر یوتیوب هستیمواعظی درباره رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ اسپات توضیح داد: نامه ای از طرف وزارت ارتباطات و وزارت علوم برای رئیس كارگروه تعیین مصادیق مجرمانه كه دادستان كل كشور ریاست آن را برعهده دارد، نوشته شده است، مبنی بر اینكه بسیاری از اساتید دانشگاه و كسانی كه كار پژوهشی انجام می دهند، نیازمند استفاده از بخش های علمی این سرویس ها هستند.وی ادامه داد: برخی از این سرویس ها خودشان شرایطی دارند كه می توان برای بستن صفحات نامناسب با آنها هماهنگی كرد. البته خود دانشمندان و اساتید دانشگاه به دنبال سایت های بی ربط نیستند بلكه به فعالیت های علمی می پردازند. در نهایت با پاسخی كه از طرف كارگروه دریافت كردیم، باوجود شرایط سختی كه گاهی رعایت آنها دشوار است، به رعایت این شرطها اقدام كردیم زیرا فكر می كنیم كسانی كه كار صحیح و علمی انجام می دهند نباید از دستاوردهای امروز دنیا محروم باشند.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارائه توضیحاتی درباره كار پوشه ملی ایرانیان بیان كرد: اگر پیش از این نامه های ارسالی هر فرد به صندوق پست او ارسال می شد، امروز هر فرد ایرانی می تواند با استفاده از كار پوشه و وارد كردن كد ملی، از مراجعات دولتی و سندهای خود آگاه شود. البته خود كاربران نمی توانند در این كارپوشه اطلاعاتی را وارد كنند. زیرا این كار به معنی دست بردن به اسناد دولتی است، در واقع اعتبار و امنیت كارپوشه نیز به همین است كه دولتی ها اطلاعات را وارد این سیستم می كنند.واعظی ادامه داد: كار پوشه با دولت الكترونیك ارتباط دارد. یعنی تا زمانی كه در كارپوشه اسناد معتبر وجود دارد، كاربران می توانند به این كار پوشه مراجعه كنند.وی در پاسخ به نگرانی هایی كه درباره ادامه فعالیت دفاتر پیشخوان دولت وجود دارد، اظهار كرد: ادامه كار دفاتر پیشخوان دولت برای ما اهمیت دارد. دولت دوازدهم، همان قدر كه از پست حمایت می كند از دفاتر پیشخوان دولت هم حمایت می كند. طراحی كارپوشه به نحوی است كه دفاتر پیشخوان دولت حذف نمی شوند. بنابراین نباید در این خصوص نگرانی وجود داشته باشد.
 

1396/05/13
17:51:15
5.0 / 5
5590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان