در گفتگو با مهر عنوان شد؛

قطع ۳۰ هزار گوشی آیفون با طرح رجیستری، شكایت ۱۰ درصد خریداران

قطع ۳۰ هزار گوشی آیفون با طرح رجیستری، شكایت ۱۰ درصد خریداران كارا پیام: رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و تلفن همراه آخرین آمار قطع گوشیهای آیفون در اجرای طرح رجیستری را ۳۰ هزار مورد عنوان نمود و اظهار داشت: بیش از نیمی از این تعداد دوباره به شبكه برگشت.مهدی محبی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت اجرای طرح رجیستری گوشی تلفن همراه و قطع گوشیهای قاچاق در این شبكه اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمار تا آخر هفته گذشته ۳۰ هزار گوشی آیفون به علت آنكه در سامانه گمرك به ثبت نرسیده و شناسه خویش را در شبكه مخابراتی وارد نكرده بودند، قطع شدند.
وی اضافه كرد: یك چهارم از این تعداد گوشیها میهمان بودند. نیمی از سه چهارم باقی مانده هم با پرداخت عوارض گمركی و حل مشكلات مربوط به گوشیهای مسافری، بار دیگر فعال شدند. مابقی این تعداد هم اكنون از شبكه خارج شده و دیگر قابل استفاده نیست.
رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی و تلفن همراه با اشاره به اینكه با اجرای طرح رجیستری فعلا ۴ گوشی آیفون، موتورولا، گوگل پیكسل و بلك بری رصد می شود، تصریح كرد: تابحال فقط قطع گوشیهای آیفون از میان این برندها اجرایی شده است و سایر برندها هم از چند روز دیگر مشمول قطع رجیستری می شوند.
وی ادامه داد: از روز بیست و هشتم بهمن ماه هم گوشی ال جی كه سهم زیر ۱۰ درصدی از بازار ایران را دارد، مشمول رجیستری خواهد شد و خریدارانی كه این گوشیها را می خرند باید نسبت به ثبت رجیستری آن اقدام نمایند.
محبی با اشاره به اینكه موارد شكایت از اجرای طرح رجیستری به علت تخلفاتی كه فروشندگان گوشیها انجام داده اند از جانب وزارت صنعت به اتحادیه دستگاه های مخابراتی و موبایل ارجاع شده است، اظهار داشت: از تعداد گوشیهایی كه به علت عدم رجیستری قطع شده اند حدود ۱۰ درصد شكایت كرده اند كه شكایت آنها در اتحادیه مورد پیگیری قرار|گرفت.
وی اضافه كرد: از این تعداد برخی گوشیها كه به صورت شخصی وارد شده و عوارض گمركی پرداخت نكرده بودند، با پرداخت عوارض گمركی مشكلشان حل شد و برخی دیگر هم با عنایت به دستورالعمل صادرشده به فروشندگان موبایل، توانستند پول گوشی خویش را از فروشندگانی كه مبادرت به فروش گوشی قاچاق و عدم ثبت آن كرده بودند، دریافت كنند.

1396/11/23
14:21:27
5.0 / 5
5062
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان