انگلستان نقشی در حمله هكری نداشت

انگلستان نقشی در حمله هكری نداشت كارا پیام: ضعف امنیتی مورد سوءاستفاده قرار گرفته در حمله هكری به سایت های خبری، در لایه كاربردی وب و سامانه مدیریت محتوا بوده و صدمه پذیری و نقص امنیتی در مراكز داده ی میزبان سایت های صدمه دیده مشاهده نشده و انگلستان هم به اشتباه بعنوان یكی از مهاجمین ذكر شده بود.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، پیرو گزارش انتشار یافته از نتایج بررسی های فنی مركز ماهر درمورد حمله سایبری به وب سایت ها و پورتال های خبری كشور، این مركز اطلاعیه ای دیگر منتشر نمود.
در این اطلاعیه آمده است: ضعف امنیتی مورد سوءاستفاده قرار گرفته توسط مهاجم به این سایت ها در لایه كاربردی وب و سامانه مدیریت محتوا (CMS) بوده و هیچ گونه صدمه پذیری و نقص امنیتی در مراكز داده ی میزبان سایت های صدمه دیده مشاهده نشده است. همینطور مورد ذكرشده درمورد عدم همكاری مركز داده تبیان، ناشی از ضعف در همكاری و تعامل بموقع برای حل مشكل بوده و ادعای نادرست برخی از رسانه ها در این خصوص تكذیب می شود، كه با برقراری ارتباط مناسب، این نقیصه هم مرتفع شده است.
در گزارش منتشرشده، یكی از پنج آدرس IP مهاجم متعلق به كشور بلغارستان بوده كه به اشتباه به نام انگلستان ذكر شده است. این مورد در نسخه جدید گزارش هم اصلاح شده است. در گزارش این مركز صرفا به آدرس های IP مهاجم و كشورهای مالك آنها اشاره شده و هیچ گونه اظهارنظری نسبت به هویت و ملیت فرد یا افراد بهره بردار از این آدرس ها جهت نفوذ به وب سایت ها صورت نگرفته است.
در بعضی از رسانه ها نام بعضی از شركت های تولید كننده CMS داخلی مطرح شده كه فاقد صحت است. با بررسی های انجام شده صدمه پذیری مورد سوءاستفاده شناسایی و مرتفع شده است.
وجود صدمه پذیری و نقص امنیتی در محصولات نرم افزاری و سخت افزاری موضوعی اجتناب ناپذیر است، اما لازم است كه تولیدكنندگان نرم افزار و مدیران راهبر سیستم ها حساسیت و سرمایه گذاری مناسبی در مقوله امنیت سایبری در نظر گیرند.
برخی از افراد مدعی شدند فایل pdf گزارش مركز ماهر آلوده به بدافزار بوده كه این گونه ادعاها از اساس كذب بود و با عنایت به انتشار عمومی این فایل، بررسی و صحت سنجی این ادعای بی اساس توسط كارشناسان داخلی و خارجی به سادگی قابل انجام است.1396/11/24
14:18:28
5.0 / 5
4564
تگهای خبر: سایبر , سایت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان