عضویت ایرانی ها در كانال های تلگرامی

عضویت ایرانی ها در كانال های تلگرامی كارا پیام: سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی كشور از ثبت ركورد جدیدی در تلگرام آگاهی داده است.


مسعود اسدپور، سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی، اعلام كرد كه تعداد كانال های عمومی تلگرام به زبان فارسی، بیش از 555 هزار كانال و مطالب منتشر شده در آن مرز 1 میلیارد را گذرانده و نزدیك به 1.1 میلیارد مطلب می باشد. این در حالیست كه كل صفحات سایت های فارسی زبان از ابتدا حدود 1.2 میلیارد می باشد و تلگرام فقط در كانال های عمومی (از سال 94) 1.1 میلیارد مطلب را به ثبت رسانده اند كه این نشان از ركورد جدید تلگرام دارد. با توجه به انتشار روزانه 2 تا 3 میلیون مطلب در تلگرام، تا آخر مهر ماه از ركورد سایت ها نیز پیشی خواهد گرفت.
او همچنین در ادامه با بیان اینكه از میان 555 هزار كانال، بیش از 20 هزار كانال دارای حداقل 5 هزار عضو می باشند گفت: از میان مطالب منتشر شده در این كانال ها، 88 درصد آن ها مطلالب تولیدی و 12 درصد آن ها مطالب فوروارد (بازنشر) می باشد كه از میان مطالب تولیدی نیز حجم قابل توجهی از آن ها كپی مطالب دیگر كانال ها می باشد.
اسدپور در رابطه با تعداد اعضای كانال ها گفت: در مجموع 720 میلیون اكانت وجود دارد كه با توجه به آمار 40 میلیونی حساب های كاربری در ایران نشان می دهد به طور متوسط، هر كاربر ایرانی در 18 كانال عضو است.
او همچنین اعلام كرد كه نزدیك به 70 درصد این كانال ها در یك ماه اخیر فعالیت داشته اند و به طور متوسط، مطالب منتشر شده در كانال ها 1125 بازدید داشته اند كه سهم هر كاربر ایرانی 30 هزار مطلب می باشد. اگر زمان بازدید هر مطلب را حدود یك دقیقه در نظر بگیریم، كانال های تلگرامی موجب افزایش سرانه مطالعه به میزان 500 ساعت شده اند.
1396/05/29
19:20:00
5.0 / 5
5430
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان