تعهد ۳۰۰ میلیون دلاری گوگل برای حذف اخبار دروغین از اینترنت

تعهد ۳۰۰ میلیون دلاری گوگل برای حذف اخبار دروغین از اینترنت كارا پیام: گوگل به منظور مقابله با انتشار گسترده اخبار دروغین و غیرقابل اعتماد در اینترنت وعده داده كه ۳۰۰ میلیون دلار را در سه سال آینده صرف پشتیبانی از روزنامه نگاری معتبر و قابل اعتماد خواهد نمود.به گزارش كارا پیام به نقل از نیویورك تایمز، همچون ابتكار عمل هایی كه در قالب این طرح اجرا می شود، می توان به تسهیل اشتراك كاربران گوگل در منابع خبری قابل اعتماد و عرضه ابزاری برای ناشران خبر برای طراحی صفحات وب سازگار با تلفن همراه كه به سرعت در دسترس قرار می گیرند، اشاره نمود.
در دو سال اخیر خیلی از شركت های فناوری به دلیل ناتوانی در جهت مقابله با انتشار گسترده اخبار جعلی در فضای مجازی مورد انتقاد قرار گرفته اند. گسترش قارچ گونه سایت های خبری غیرمعتبر كه با اخبار دروغین خود آرامش خیلی از جوامع را به هم ریخته اند، یكی از نتایج این ناتوانی و بی توجهی است.
بخشی از بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری گوگل در این بخش به ایجاد آزمایشگاه جدیدی موسوم به Disinfo اختصاص می یابد. راه اندازی این آزمایشگاه با همكاری دانشگاه هاروارد صورت می گیرد و هدف از این كار یافتن راه هایی برای شناسایی سریع اخبار دروغین به خصوص در شرایطی است كه رویدادهای خبری مهم و داغی اتفاق افتاده و حجم زیادی از اخبار در مورد آنها با سرعت بالایی در حال تولید است. گوگل و یوتیوب بارها به عامل بازنشر اخبار دروغین در چنین شرایطی مبدل شده اند و به همین علت به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند.
گوگل همینطور می خواهد ابزار تازه ای به جستجوگر خود بیفزاید تا جلوی نمایش اخبار دروغین را در صدر نتایج جستجوگر خود بگیرد. به همین منظور الگوریتم های این جستجوگر هم در آینده نزدیك تغییراتی اساسی خواهند داشت.

1397/01/03
12:44:49
5.0 / 5
4761
تگهای خبر: گوگل , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان