پلی استور گوگل به ایران بازگشت

پلی استور گوگل به ایران بازگشت به گزارش كارا پیام سرویس و فروشگاه اینترنتی گوگل پلی استور (Google Play Store) قرار است در برخی كشورها از جمله ایران قابل دسترسی و استفاده گردد.به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، به نقل از آندروید هدلاین، نرم افزار فروشگاه اینترنتی گوگل پلی استور (Google Play Store) در كشورهای بسیاری در سراسر جهان قابل دسترسی و استفاده است. اما همچنان كشورهای معدودی هم وجود دارد كه مردم آنها به این نرم افزار دسترسی ندارند. از مهم ترین این كشورها می توان چین را نام برد؛ چرا كه دولت این كشور همواره اقدام به ممنوعیت استفاده از سرویس های مختلف گوگل می كرده است.
اما بنظر می رسد نرم افزار Google Play Store هم اكنون راهیِ كشورهای چین، كوبا، ایران، ماكائو، میانمار و سودان خواهد شد. بدین ترتیب مردم كشورهای مذكور می توانند به آن دسترسی داشته باشند و توسعه دهندگان نیز قادرند اپلیكیشن هایشان را در Google Play Store برای استفاده كاربران قرار دهند. در چین، كاربران قادر نیستند كه پرداختهای درون نرم افزاری انجام دهند و همین مساله موجب می شود كه در شروع بكار این نرم افزار در این كشور، مشكل ایجاد شود.
بر اساس شایعات و اطلاعات منتشر شده، سرویس گوگل پلی استور با همكاری دولت چین روی نسخه سانسور شده این نرم افزار كار می كند تا بدین وسیله كاربران چینی با اعمال محدودیت و بازرسی بتوانند از این سرویس گوگل استفاده كنند. اما هنوز هیچ مقام و یا آمار رسمی، صحت این شایعات را تایید نكرده است.
گوگل برای از سرگیری ورود به بازار چین مدتهای مدیدی به انتظار نشسته بوده و هم اكنون بازگشت موفقیت آمیز سرویس گوگل پلی استور در این كشورها دشوار بنظر می رسد.
همچنین در برخی از این كشور ها مثل ایران و ماكائو دسترسی به این نرم افزار وجود دارد اما امكان پرداخت درون نرم افزاری وجود ندارد كه قرار است گوگل این امكان را برای كاربران كشورهای مذكور فراهم سازد. بدین ترتیب توسعه دهندگان بسیاری در این كشورها قادر خواهند بود اپلیكیشن ها و بازیهای خود را در سرویس گوگل پلی استور قرار داده و به درآمدزایی اقدام كنند. امری كه این روزها برای توسعه دهندگان و بازی سازان رایانه ای بسیار با اهمیت تلقی می شود.
البته تاكنون شركت گوگل هیچ سخنی در این باره نگفته و جزئیات و اطلاعات دقیقی از این امر ارائه نداده است اما چیزی كه بنظر می رسد آن است كه آغاز بكار سرویس گوگل پلی استور در این كشورها بزودی اتفاق خواهد افتاد.

 

1396/06/12
21:42:34
5.0 / 5
5415
تگهای خبر: گوگل , اندروید , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان