در آمریكا اتفاق افتاد

حمله سایبری به میلیون ها كاربر آمریكایی

حمله سایبری به میلیون ها كاربر آمریكایی كارا پیام: یكی از شركت های گزارش دهنده اعتبار مصرف كنندگان در آمریكا اعلام نمود كه احتمالا ۱۴۳ میلیون كاربر آمریكایی تحت تاثیر حمله سایبری قرار گرفته اند.به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، به نقل از نیویورك تایمز، شركت اكوئیفاكس، بعنوان یكی از سه آژانس برتر كه در رابطه با اعتبار مصرف كنندگان در آمریكا گزارش می دهد، اعلام كرد كه هكرها روز پنج شنبه به اطلاعاتی از این شركت دسترسی پیدا كردند كه احتمال می رود اطلاعات خصوصی ۱۴۳ میلیون كاربر آمریكایی در معرض سوء استفاده قرار بگیرد.
این اطلاعات خصوصی و حساس نظیر شماره گواهینامه رانندگی افراد و شماره تامین اجتماعی افراد است كه ممكن است امنیت اطلاعات میلیون ها مصرف كننده در ایالات متحده آمریكا را تهدید كند.
این حمله سایبری یكی از بزرگترین تهدیدهایی است كه ممكن است برای كاربران مشكل آفرین باشد. این حمله همچنین سومین تهدید و خطر برای امنیت سایبری كاربران این آژانس از سال ۲۰۱۵ تاكنون محسوب می شود .
شركت اكوئیفاكس كه در ایالت آتلانتا مستقر است، یك هدف بالقوه برای هكرها بشمار می آید چرا كه اطلاعات بسیاری از افراد نظیر اقساط پرداخت شده، اطلاعات مربوط به وام ها، كارت های اعتباری بانكی، قبوض پرداخت شده و بطور كلی تمامی سوابق مالی افراد را شامل می شود. بدین ترتیب هكرها با نفوذ و دسترسی به این شركت ها و آژانس ها می توانند به اطلاعات ارزشمند بسیاری از مردم دست یابند. هكرها همچنین به اسامی افراد، آدرس و تاریخ تولد این افراد دسترسی داشتند.
شركت اكوئیفاكس این اطلاعات را از جانب شركت های كارت اعتباری، بانك ها، خرده فروشان دریافت می كند.

طبق پژوهش های صورت گرفته توسط این شركت، هكرها و مجرمان سایبری با سوءاستفاده از یك نقطه ضعف موجود در نرم افزار وب سایت اكوئیفاكس به فایل ها و اطلاعات شخصی افراد در سیستم این شركت دسترسی یافته اند.
به گفته اكوئیفاكس، این حمله سایبری در تاریخ ۲۹ ژوئیه سال جاری انجام شده بوده اما از آن زمان هیچ ردپایی از فعالیت های غیر مجاز و دسترسی به دیتابیس های این شركت مشاهده نشده است.
آویوا لیتان - تحلیلگر مسائل حملات سایبری در موسسه گارتنر - عنوان كرد:" اگر بخواهیم در مقیاس ۱ تا ۱۰ شدت این حمله را ارزیابی كنیم، باید گفت كه این حمله عدد ۱۰ را به خود اختصاص می دهد".
وی در ادامه افزود:" شركت اكوئیفاكس باید از چندین لایه امنیتی بهره ببرد تا اگر هم هكرها بتوانند نفوذ كنند، در خارجی ترین لایه این سیستم، پیش از آنكه بتوانند خسارت جبران ناپذیری ایجاد كنند، شناسایی شوند.
بسیاری از تحلیلگران و كارشناسان امنیت سایبری، شركت اكوئیفاكس را مقصر دانسته اند چرا كه به باور آنها این شركت در به روزرسانی، ارتقای سیستم امنیتی خود و شناسایی زودهنگام هكرها كوتاهی كرده است.
سخنگوی اف بی آی نیز اعلام كرده كه از این حمله سایبری كه نقض حریم اطلاعاتی افراد بشمار می رود، مطلع است و بدنبال پیگیری آن است.

 

1396/06/20
15:37:27
5.0 / 5
5471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان