آسیایی ها عقب تر از آمریكایی ها؛

شركت های آسیایی هنوز خویش را در قبال حملات سایبری بیمه نكرده اند!

شركت های آسیایی هنوز خویش را در قبال حملات سایبری بیمه نكرده اند! كارا پیام: شركت های آسیایی در بیمه كردن خود در مقابل حملات سایبری هنوز از رقبای خود در ایالات متحده آمریكا عقب ترند و به نظر می رسد خطر حملات باج افزاری را هنوز چندان جدی نگرفته اند.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت south china morning post، این روزها كه خبر حملات سایبری در گوشه و كنار جهان به گوش می رسد و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری هم گریبانگیر این مساله خطرناك شده اند، به نظر می رسد مقابله و پیشگیری از خطر حملات سایبری از اهمیت بالایی برخوردار شده است.

موسسه جهانی مشاوره بیمه FM Global واقع در رود آیلند ایالات متحده امریكا اخیرا در گزارشی اعلام نموده است كه شركت های آسیایی در مقایسه با رقبای آمریكایی خود، هنوز در بحث بیمه مقابله با حملات سایبری عقب هستند و به نظر نمی آید كه این خطر بزرگ را جدی گرفته باشند.

بر اساس اظهارات قید شده در این گزارش، با اینكه سال قبل ۲۰۱۷ میلادی، حملات باج افزاری، بدافزاری و سایبری به اوج خود رسید و خسارات هنگفت و غیر قابل جبرانی را برای شركت های كوچك و بزرگ جهان به بار آورد، تصور می شد بعد از آن تمامی شركت های فعال در كشورهای مختلف به فكر بیمه پیشگیری و مقابله با حملات سایبری بیفتند، اما در كشورهای آسیایی این چنین نشد.

بنابر گفته های گریس رایس – معاون و مدیر بیمه محصولات در رابطه با حملات سایبری در موسسه FM Global، تنها كمتر از ۲۰ درصد شركت های آسیایی خویش را در برابر حملات سایبری و باج افزاری بیمه كرده اند این در حالیست كه ۶۶ درصد از شركت های آمریكایی خویش را در قبال این مساله بیمه كرده اند.

گروه پاسخ دهی به تماس های مشكلات كامپیوتری در هنگ كنگ هم در گزارشی اعلام نموده است كه شكایات مردم و شركت ها از حملات سایبری كه در سال قبل رخ داده است، به بیش از ۸۰ درصد رسیده است كه خود به عنوان یك زنگ اخطار به حساب می آید.

بر اساس گزارش های انتشار یافته، بد افزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند كه از سال ۲۰۱۶ كاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و باعث لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده است. طبق آمار، حملات سایبری در سال قبل ۲۰۱۷ میلادی هم به اوج خود رسیده است و حالا خبر اینكه مقرر است در سالهای آتی اوضاع از این كه هست هم نابسامان تر شود، بسیار نگران كننده بنظر می رسد.

از جمله مهم ترین حملات سایبری كه خسارات و تبعات فراوانی داشت می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها، شركت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.

باج افزار، بدافزاری است كه به مجرمان اینترنتی این امكان را می دهد تا بتوانند با استفاده از كنترل از طریق دور، كامپیوتر شخص قربانی را قفل كنند به گونه ای كه كاربر نتواند از سیستم خود استفاده نماید، سپس یك پنجره روی كامپیوتر شخص نمایان می گردد و به او اخطار می دهد تا زمانی كه هزینه ای پرداخته نشود، نمی تواند قفل فایلهای كامپیوتر اش را بازكرده و ازآن استفاده نماید.

بدون شك، یكی از مهلك ترین حملات باج افزاری كه در سال های گذشته شركت های مختلف كشورهای بسیاری را متحمل خسارات هنگفتی كرد، حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) بود.
1397/02/03
13:28:47
5.0 / 5
4734
تگهای خبر: بدافزار , سایبر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان