سیم كارت های فیزیكی جایگزین eSIM می شود

سیم كارت های فیزیكی جایگزین eSIM می شود به گزارش كارا پیام جایگاه اپراتورهای تلفن همراه در اكوسیستم مخابرات همراه دچار تغییرات ساختاری خواهد شد و در اكوسیستم جدید سیم كارت های فیزیكی حذف و با فناوری eSIM جایگزین می گردند.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، همایش معرفی فناوری نوین eSIM با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز سه شنبه در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور معاونین و مدیران كل وزارت ارتباطات، مدیران عامل سه اپراتور كشور ، مدیران شركت مخابرات ایران و با هدف آشنایی مدیران ارشد حوزه های ذكر شده با تكنولوژی نوین eSIM و با سخنرانی محمد خوانساری -رئیس پژوهشگاه- و توماس لارسون به عنوان پیشگام در عرصه فناوری eSIM در دنیا برگزار شد.
در این همایش علاوه بر معرفی تكنولوژی eSIM- به عنوان فناوری توانمندساز انقلاب دیجیتالی، چالش های ورود این تكنولوژی به كشور، نیازمندی های بومی و جایگاه اپراتورها به عنوان حوزه های اجرایی تشریح و بر هماهنگی و همكاری اپراتورها و سازمان تنظیم مقررات در این زمینه تاكید شد. همچنین مزایای ورود به این تكنولوژی در كشور و دستاوردهای حاصل و مخاطرات پیاده سازی آن مطرح شد.
هم راستا با رشد فناوری اینترنت اشیا در سطح دنیا، جایگاه اپراتورهای تلفن همراه در اكوسیستم مخابرات همراه دچار تغییرات ساختاری می شود. در اكوسیستم جدید سیم كارت های فیزیكی حذف خواهند شد و با فناوری eSIM جایگزین می شوند. لذا در این اكوسیستم مدیریت eSIM از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
اگر اپراتورها هر چه سریع تر سازوكار لازم برای تعیین و گزینش جایگاه جدید خود در این اكوسیستم را فراهم نكنند تهدیدی جدی برای آنها محسوب خواهد شد كه تبعات سنگینی نیز به همراه خواهد داشت. در سال های آتی(پیش بینی سال 2020) اكثر گوشی های تلفن همراه دارای eSIM بوده و تهدید عدم تطابق با روال فعلی برای اپراتورها وجود خواهد داشت.
موجودیت eSIM در تصویر كلی، ماژولی جهت اتصال به شبكه های سلولی، ایجاد هویت مشخص و در نهایت امكان شناسایی و برقرای ارتباط است.


 

1396/07/12
22:17:06
5.0 / 5
5107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان