مدیر حسابرسی IT كیست؟

مدیر حسابرسی IT كیست؟ كارا پیام: اقدامات امنیتی و دیگر كنترل های فناوری اطلاعات كارایی ندارند، مگر اینكه به صورت مداوم، بررسی شده و با یكپارچگی اجرا شوند؛ در این میان این مدیر حسابرسی IT است كه برنامه های حسابرسی داخلی را اندازه گیری و مستندسازی می كند كه آیا این كنترل های فناوری اطلاعات به درستی كار می كنند یا خیر.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، این شغل استفاده گسترده از داده های بزرگ و تجزیه و تحلیل آن ها است. كسب وكار موفق مدرن به صورت فزاینده ای وابسته به جمع آوری و پردازش دقیق، قابل اعتماد و به موقع است. برای اطمینان از اینكه داده های تولید شده جدید دقیق و قابل اطمینان است، شركت ها باید سیستم های حسابرسی داخلی را برای اندازه گیری و نظارت بر فناوری اطلاعات مستقر در تمام سطوح سازمانی توسعه دهند.
صرف نظر از اندازه سازمان، ممیزی های داخلی برای اطمینان از اینكه داده های حیاتی، دقیق، محافظت شده و به راحتی برای تصمیم گیرندگان در دسترس هستند، استفاده می گردد. اقدامات امنیتی و كنترل های دیگر فقط در صورتی انجام می شوند كه به صورت مداوم، قابل پیش بینی و با یكپارچگی اجرا شوند.

اندازه گیری و مستندسازی اینكه آیا این كنترل های اطلاعاتی كه برای ارزیابی دوره ای به آن نیازمند هستند، به خوبی طراحی شده است یا خیر. در بخش فناوری اطلاعات، توسعه سیستم های حسابرسی داخلی اغلب توسط یك مدیر حسابرسی IT هدایت می گردد.

بر مبنای اطلاعات سایت پلیس فتا، انتظار می رود مدیر حسابرسی IT از انطباق قانونی، گواهینامه های شخص ثالث و اجرای كنترل های فناوری اطلاعات برخوردار باشد. به صورت كلی، برای این كار نیاز به یك مدرك دانشگاهی در كسب وكار و تجربه گسترده در هر دو جنبه تكنولوژی فناوری مدرن و جنبه های كسب وكار صنعتی خاص است.

جست وجو برای فرد واجد شرایط با آموزش و تجربه مناسب نیاز به یك برنامه جامع از منابع انسانی و استخدام تصمیم گیران دارد. این توصیف شغلی به شما كمك می نماید تا بهترین نامزد برای این موقعیت را پیدا كنید.1397/04/09
20:54:40
5.0 / 5
4290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان