به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

مكالمات بین المللی برای اپراتورهای مجازی آزاد شد

مكالمات بین المللی برای اپراتورهای مجازی آزاد شد به گزارش كارا پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به آزادسازی مكالمات بین الملل از انحصار شركت ارتباط زیرساخت برای اپراتورهای مجازی، اظهار نمود: از كمیسیون تنظیم مقررات خواستیم مكالمات بین الملل را با تنظیم مقررات برای MVNO ها برقرار كند تا آنها از این ظرفیت برای بهبود كیفیت مكالمات استفاده كنند.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تلكام ۲۰۱۷ با بیان این كه با آزادسازی مكالمات بین الملل برای اپراتورهای مجازی بهبود كیفیت مكالمات حاصل می شود، اضافه كرد: با فعال شدن اپراتورهای مجازی در صنعت مخابرات این اپراتورها می توانند حجمی از بازار را برای خود جذب كنند و پنج درصد بازار را به خود اختصاص دهند. تولید شدن تعرفه های رقابتی، بزرگ شدن بازار و جلوگیری از قاچاق مكالمه از مزایای آزاد سازی مكالمات است. بدین ترتیب امكانی برای MVNO ها فراهم می گردد كه از این ظرفیت ها استفاده كنند. كمیسیون تنظیم مقررات در حال تدوین شرایط است و نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به فعال شدن دو اپراتور خصوصی پست، بیان كرد: با آزاد سازی فعالیت های پستی، بازار پستی كشور از ظرفیت امروز كه ۸۰۰ میلیارد تومان در سال است به دو برابر افزایش پیدا خواهد نمود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ی برگزاری نمایشگاه تلكام، توضیح داد: تلكام امسال با ۲۲۵ شركت داخلی و ۱۰۲ شركت خارجی برگزار می گردد. این نمایشگاه فرصت خوبی برای اعلام برنامه های مخابراتی در كشورهای توسعه یافته است.

برگزاری پنل های تخصصی، برنامه جدید تلكام هجدهم

آذری جهرمی با بیان این كه در برنامه جدید امسال در نمایشگاه هر روز یك پنل تخصصی با موضوعات مختلف داریم، اظهار داشت: پنل روز نخست توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران است. این پنل با حضور رئیس كل بانك مركزی، معاون اقتصادیی رئیس جمهوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار می گردد و بناست در این پنل برنامه ای برای تسریع فرصت های سرمایه گذاری فراهم گردد.

وی درباره پنل دوم توضیح داد: مهم ترین اهداف در برنامه ششم توسعه در حوزه وزارت ارتباطات گذاشته شده و ۲. ۵ برابر كردن حجم بازار ICT در برنامه است. بدین ترتیب ۲. ۵ برابر كردن حجم در خلال برنامه در پنل با حضور مدیران تنظیم مقررات و فعالیت اقتصادی بخش خصوصی برگزار می گردد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: افزایش حجم بازار در برنامه به معنای ۱۵۰ درصدی در شرایط فعلی است، اما با شرایط فعلی بیش از ۸۰ درصد این رشد محقق نمی شود.

آذری جهرمی با تاكید بر اهمیت پیوست فناوری اظهار نمود: یكی از مهم ترین حوزه هایی كه ICT اهمیت دارد اقتصادی مقاومتی و تولیدات داخلی است كه با استفاده از پیوست فناوری ممكن می گردد. بدین ترتیب در پنل سوم پیوست فناوری وزارت ارتباطات در حوزه اقتصاد مقاومتی برای تولید كنندگان صنعت مخابرات با حضور فعالین صنعت برگزار می گردد.
توسعه بازار ICT با اصلاح نظام تعرفه بازار ثابت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر اصلاح نظام تعرفه اینترنت ثابت اظهار نمود: ما ملزم به توسعه بازار ICT هستیم و با عنایت به شرایط بازار موبایل، توسعه را در بازار ثابت می بینیم. نظام تعرفه نیاز به اصلاح دارد و ما انتظار داریم با اصلاح نظام تعرفه تقاضا نسبت به بازار ثابت افزایش یابد.
جهرمی با اشاره به اینكه باید سرمایه گذاری مناسبی در این حوزه انجام شود، اضافه كرد: از جمله سرمایه گذاری شركت ایرانیان نت كه با استفاده از سرمایه گذاری MTN كه در حال نهایی شدن است، تا سال آینده ۳۰۰ میلیون دلار در این حوزه سرمایه گذاری می كند. مخابرات ایران هم در این نمایشگاه درباره سرمایه گذاری خود توضیح می دهد.
وی با اشاره به عرضه فیبر نوری توسط شركت مخابرات ایران بیان كرد: طی شش ماه گذشته در تهران ۱۴ هزار پورت فیبر نوری واگذار شده است. انتظار است در انتها سال بعد شركت مخابرات ۱۰۰ هزار پورت واگذار كرده باشد. هر چند این عدد بزرگ نیست اما موانع توسعه در حوزه ثابت زیاد است و سال هاست در آن سرمایه گذاری نشده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه مخابرات توانش را برای اصلاح زیرساخت ها گذاشته است اضافه كرد: مخابرات باید امكان فعالیت بخش خصوصی و FCPها را هم فراهم كند كه با استفاده از مصوبه ۲۳۰ كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بتواند ظرفیت VDSL را فعال كند.
جهرمی تصریح كرد: همینطور انتظار داریم در حوزه ثابت ظرفیت مناسبی كه هنوز میزان رشد آن اعلام نشده، رشد قابل توجهی داشته باشد. با اصلاح سیاست ها با رشد قابل توجهی در حوزه ثابت روبرو خواهیم شد.
وی با تاكید بر اهمیت شبكه ملی اطلاعات بیان كرد: یكی از مهم ترین اهداف توسعه شبكه ملی اطلاعات و تولید محتوای داخلی و دو برابر كردن آن است. هم اكنون شركت هایی كه مجوز IPTV از سازمان صدا و سیما دریافت كردند و شركت هایی كه مجوز VOD داشتند، فعالیت خویش را آغاز كردند. این شركت ها مرحله پایلوت را در سطح بازار گذرانده اند و تا آخر امسال برندهایی در این حوزه خواهیم داشت.
وی تصریح كرد: با فعالیت این شركت ها در حوزه تولید محتوای بومی به صنعت تولید محتوای فیلم و سریال كمك خواهد شد.


 

1396/07/24
17:40:24
5.0 / 5
5802
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان