رئیس پژوهشگاه فضایی ایران؛

همكاری ۱۳ شركت در طراحی وساخت ماهواره های بومی، تعامل با ۴دانشگاه

همكاری ۱۳ شركت در طراحی وساخت ماهواره های بومی، تعامل با ۴دانشگاه كارا پیام: رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از همكاری ۱۳ شركت تخصصی و بیش از ۴ دانشگاه با پژوهشكده سامانه های ماهواره، در جهت تامین و هم طراحی و ساخت ماهواره های بومی اطلاع داد.


به گزارش كارا پیام به نقل از مهر، حسین صمیمی در در دیدار از پژوهشكده سامانه های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اینكه دستاوردهای بخش فضایی باید در زندگی مردم قابل لمس باشد، اضافه كرد: استفاده مردم از كاربردها و دستاوردهای فناوری فضایی در زندگی روزمره شان سبب تولید پایگاه اجتماعی بخش فضایی در جامعه می گردد. وی با اشاره به برنامه های راهبردی پژوهشگاه فضایی ایران اظهار داشت: پژوهشكده سامانه های ماهواره، نقطه كانونی فعالیت های این پژوهشگاه در دست یابی به ماهواره های عملیاتی است و انتظار می رود با تاكید بر توان فنی بالای موجود در این پژوهشكده، بتوان نقش راهبری قوی ایفا كرد و با روحیه تعامل و در جهت هم افزایی توان داخل كشور، پروژه ها به درستی و با تعیین دقیق الزامات و استانداردهای مربوط، برون سپاری شوند و در نهایت، با نظارت مستمر و دقیق بر پروژه ها، خروجی ها به درستی تحویل و یكپارچه سازی شوند.

صمیمی با تاكید بر نقش كلیدی و حیاتی پژوهشكده سامانه های ماهواره در توسعه فناوری فضایی كشور، افزود: بطور قطع پژوهشگران و نخبگان فعال در این مجموعه با اشراف بر نقش راهبری خود در حوزه فضایی كشور و با رویكرد حل مسئله، چالش های موجود در این حوزه را همچون گذشته پشت سر خواهند گذاشت.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با تاكید بر سیاست این پژوهشگاه در خصوص استفاده حداكثری از ظرفیت های موجود در كشور، اضافه كرد: عملكرد پژوهشكده سامانه های ماهواره در این زمینه مناسب می باشد و تابحال این پژوهشكده با حدود ۱۳ شركت تخصصی در حوزه تامین و هم طراحی و ساخت همكاری دارد.

وی گفت:: پژوهشكده سامانه های ماهواره تعاملات خوبی با دانشگاه های برتر كشور نظیر دانشگاه تهران، صنعتی شریف، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و علم و صنعت دارد، ضمن اینكه در انجام پروژه ها به خوبی از ظرفیت های پژوهشكده های استانی و هم سایر پژوهشگاه های تحقیقاتی كشور بهره برده است.

صمیمی با تاكید بر توجه ویژه بر اقتصاد فضا افزود: حضور فعال پژوهشگاه فضایی در حل مسائل حیاتی كشور نظیر خشكسالی، مدیریت بلایا، مدیریت منابع آبی كشور، باعث اعتبار بخش فضایی خواهد بود و پژوهشگاه می تواند با ایفای نقش در حل مسائل مهم كشور با استفاده از توسعه خدمات فضاپایه كمك نماید. در این دیدار، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در جریان فعالیت های پژوهشكده سامانه های ماهواره در حوزه طراحی و ساخت ماهواره های مخابراتی و سنجشی قرار گرفت و از پروژه هایی چون ماهواره سنجشی سها، ماهواره مخابراتی ناهید ۲ و نرم افزار شبیه ساز SIL بازدید نمود.

1397/04/18
15:32:01
5.0 / 5
4983
تگهای خبر: صنعت , فناوری , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان