حل مشكل امنیتی در ویندوز توسط مایكروسافت

حل مشكل امنیتی در ویندوز توسط مایكروسافت به گزارش كارا پیام بر مبنای اعلامیه مایكروسافت، این شركت در آخرین بروزرسانی سیستم عامل ویندوز، ضعف امنیتی WPA۲ را برطرف نموده است.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت neowin، بر مبنای گزارش ها و اخبار منتشر شده، نگرانی ها در مورد وجود یك ضعف امنیتی و صدمه پذیری بالای ویندوز كه موسوم به WPA۲ است، در چند روز گذشته به اوج خود رسیده است. اما طی اطلاعیه ای كه توسط شركت مایكروسافت منتشر شد، این شركت اعلام نمود كه با ارائه نسخه بروزرسانی شده سیستم عامل ویندوز، این ضعف امنیتی موسوم به WPA۲ برطرف شده است. در واقع مایكروسافت با این اطلاعیه، باعث فروكش كردن نگرانی میلیون ها كاربر ویندوز شد.
اخبار منتشر شده ای كه باعث این نگرانی ها شده بود، از وجود یك حفره یا ضعف امنیتی در WPA۲ و WPA خبر می داد كه بدین وسیله مجرمان اینترنتی و هكرها قادر خواهند بود با استفاده از ترافیك اینترنت كاربران ویندوز، محتویات وب سایت ها را دستكاری كرده و یا اطلاعات آنها را به سرقت ببرند. در واقع می توان گفت این حملات جاسوسی و سایبری كه به نام KRACK شناخته می شوند، هر گونه دستگاه متصل به اینترنت وای فای را می توانند هك كرده و تحت تاثیر قرار دهند.
پس از آن، مایكروسافت به سرعت با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود كه این مشكل با به روز رسانی سیستم عامل ویندوز كاربران قابل حل است و كسانی كه حالت بروزرسانی خودكار و اتوماتیك ویندوز شان فعال باشد، خطری آنها را تهدید نخواهد كرد. اما این شركت تابحال جزئیات بیشتری را در این خصوص منتشر نكرده است.
حدود یك هفته پیش بود كه شركت مایكروسافت نسخه جدید به روزرسانی شده ای را برای ویندوز عرضه كرد كه البته ظاهرا فایل مربوط به رفع این مشكل، در همان به روزرسانی وجود داشته است. در توضیحات مربوط به این به روزرسانی جدید، به نقص امنیتی مذكور اشاره ای نشده بود كه البته چون تا آن زمان، وجود نقص امنیتی در پروتكل WPA۲ افشا نشده بود، این كار منطقی بنظر می رسد.


 

1396/07/26
20:23:03
5.0 / 5
5242
تگهای خبر: اینترنت , مایكروسافت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان