توطئه گوگل بر ضد مرورگرهای رقیب كروم

توطئه گوگل بر ضد مرورگرهای رقیب كروم كارا پیام: یكی از كاركنان شركت موزیلا طراح مرورگر فایرفاكس می گوید، گوگل به صورت عمدی سایت یوتیوب را در صورت باز شدن با مرورگرهای فایرفاكس و اج مایكروسافت كند می كند.به گزارش كارا پیام به نقل از گیك تیرانت، این كارمند موزیلا اعتقاد دارد هدف گوگل از این كار از دور خارج كردن مرورگرهای اینترنتی رقیب است تا كاربران به دلیل كندی دسترسی به سایت به اشتراك گذاری ویدئوی یوتیوب در مرورگرهای مذكور ترجیح دهند از مرورگرهای دیگری و به خصوص مرورگر كروم خود گوگل استفاده كنند.
كریس پترسون مدیر برنامه های فنی شركت موزیلا می گوید این مبادرت به صورت عمدی و كاملا آگاهانه از جانب گوگل صورت می گیرد. این فرد اعتقاد دارد یوتیوب بر روی مرورگرهای فایرفاكس و اج تا ۵ برابر كندتر از مرورگر كروم عمل می كند.
این اقدام گوگل یك نوع انحصارطلبی تجاری به حساب می آید و در صورت اثبات می تواند نتایج حقوقی و قضایی را برای این شركت به ارمغان آورد.
پترسون می گوید كاربران برای مقابله با این مشكل عمدی بوجود آمده توسط گوگل می توانند افزونه خاصی را بارگذاری و نصب كنند. گوگل هنوز در برابر این ادعا واكنشی از خود نشان نداده است.

1397/05/08
22:40:51
5.0 / 5
5473
تگهای خبر: شركت , كاربر , گوگل , مرورگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان