هشدار مركز ماهر؛

ارسال ایمیل جعلی به شركتهای پتروشیمی، پیوستهای مشكوك را باز نكنید

ارسال ایمیل جعلی به شركتهای پتروشیمی، پیوستهای مشكوك را باز نكنید كارا پیام: مركز ماهر با بیان اخطار در مورد ارسال ایمیل های با پیوست آلوده جهت سرقت رمزهای عبور، از شناسایی بدافزار جاسوسی كه با انتشار ایمیل جعلی به شركتهای پتروشیمی قربانی می گیرد، اطلاع داد.


به گزارش كارا پیام به نقل از مهر، مركز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای كامپیوتری اعلام نمود: در ایام اخیر مهاجمان با نفوذ به ‫حساب ایمیل یكی از شركت های خصوصی فعال در حوزه پتروشیمی، به انتشار ایمیلی جعلی با پیوست آلوده اقدام نموده اند. این ایمیل محتوایی در رابطه با مبحث تحریم ها داشته و پیوست همراه آن یك بدافزار جاسوسی در قالب یك فایل فشرده rar. با توانایی استخراج رمزهای عبور برنامه های مختلف ذخیره شده در سیستم های عامل ویندوز قربانی است. در همین حال دو مورد مشابه هم در هفته های اخیر توسط آنتی ویروس بومی شناسایی و گزارش شده است. در هر دوی این موارد، ایمیل مورد سواستفاده متعلق به شركت های فعال در حوزه پتروشیمی بوده است.
مركز ماهر تصریح كرد: لازم است كاربران، بخصوص كاربران سازمانی، نسبت به محتوای ایمیل های دریافتی توجه بیشتری كرده و از بازگشایی هرگونه پیوست مشكوك جدا اجتناب كنند.

1397/06/04
20:07:21
5.0 / 5
4858
تگهای خبر: ایمیل , بدافزار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان