اخطار دادستان تهران به اختلال گران حوزه حمل ونقل برون شهری و پیش فروش خودرو

اخطار دادستان تهران به اختلال گران حوزه حمل ونقل برون شهری و پیش فروش خودرو كارا پیام: دادستان عمومی و انقلاب تهران طی بخشنامه ای خطاب به دادستان های شهرستان ها و رؤسای حوزه­ های قضایی بخش استان تهران، از آنان خواست با شناسایی افرادی كه به طرق گوناگون موجبات اختلال در حمل و رساندن كالاهای اساسی موردنیاز و یا مانع عرضه خدمت رسانی به مردم را فراهم می آورند، شناسایی و تعقیب كنند.به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، عباس جعفری دولت آبادی در توضیح عملكرد دادستانی در مقابله با اقدامات افرادی كه در جاده های برون شهری مانع خدمت رسانی می شوند و اختلالاتی را در امر جابه جایی بار و مایحتاج مردم تولید می كنند، تصریح كرد: به تازگی گزارش هایی رسیده است كه افرادی در قالب ممانعت یا ارسال پیامك به بعضی از رانندگان خدوم كه مشغول خدمت رسانی به مردم هستند و یا تعرض به رانندگان و یا بستن مسیرهای مواصلاتی، به نحوی تلاش می كنند كه خدمت رسانی به مردم شریف را مختل كنند. همچون شب گذشته (۱۳۹۷/۰۷/۰۳) سه نفر در پاكدشت به لحاظ چنین اقدامی دستگیر و بازداشت شدند.

وی با اخطار به افرادی كه به نحوی با استفاده از ممانعت یا تعرض به رانندگان یا كسانی كه خدمت رسانی جاده ای انجام می دهند یا طریق های مواصلاتی را می بندند و ممانعت می كنند و یا در فضای مجازی افراد را تحریك كرده تا در این نوع خدمت رسانی اختلال تولید كنند، اضافه كرد: بعضی از مصادیق بستن جاده ها مصداق ماده ۶۵۳ قانون تعزیرات و قطاع الطریق است كه مجازات بسیار سنگینی برای مرتكبان پیش ­بینی شده است.

دادستان تهران از صدور بخشنامه ای در این زمینه خطاب به دادستان های شهرستان ها و روسای حوزه های قضایی بخش استان تهران اطلاع داد و در توضیح مفاد این بخشنامه اظهار داشت: مبحث بخشنامه­ ی دادستانی تهران، افرادی است كه با تعرض به رانندگان یا سرنشینان چنین خودروهایی و یا با ارسال پیامك­ های تهدید­آمیز، تلاش دارند از تردد این خودروها ممانعت به عمل آورند و هم­ چنین شامل افرادی می­ شود كه با هدف اختلال در رفت وآمد جاده­ ای برای خودروهای سنگین حامل كالا، تحركاتی را انجام می دهند و یا جاده را بر روی چنین خودروهایی مسدود می­ كنند. به باعث این بخشنامه از دادستان شهرستان­ ها و رؤسای دادگاه­ های بخش استان تهران خواسته شده كه با همكاری پلیس نسبت به شناسایی این افراد اقدام و مراتب را به دادستانی تهران گزارش كنند.

جعفری دولت آبادی در بیان لزوم برخورد با این گونه اقدامات، به شرایط كشور اشاره نمود و اضافه كرد: قصد دشمن مایوس نمودن مردم شریف با استفاده از اختلال در خدمت رسانی به آنان است و دستگاه قضایی تحمل نخواهد كرد كه عده ای به خود جرأت داده و در قالب شیوه هایی كه اشاره شد، خدمت رسانی مردم را متوقف كنند؛ چون كه حمل كالا از بنادر و مركز استان ها به شهرستان ها، امری معمول و ضروری می باشد.

جعفری دولت آبادی در مورد فراخوان های پیش فروش خودرو هم اخطار داد و اضافه كرد: اخطار دادستانی تهران مربوط به آگهی های پیش فروش از جانب شركت های خودروسازی معتبر و دولتی مانند ایران خودرو و سایپا نیست، بلكه منظور شركت های موهومی است كه مردم را با پیش فروش فریب می دهند.

وی به چند نمونه از پرونده های مربوط به كلاهبرداری از جانب این دسته از شركت ها اشاره و اظهار نمود: نمونه بارز آن در پرونده های واردات خودروی خارجی گزارش شد كه تابحال ۱۳۰۰ نفر اعلام شكایت كرده اند. هم چنین در بعضی پرونده ها افراد با تاسیس شركت های موهوم یا موقت، وجوه مردم را دریافت كرده و بعد از مدتی متواری می شوند و یا شركت را تعطیل یا منحل می كنند كه همچون شركت "رامك خودرو" است كه شكات متعددی دارد.

دادستان تهران با اشاره به مفتوح بودن تعدادی از پرونده های قضایی ضد شركت های لیزینگی، با ابراز تاسف از این كه در خیلی از این پرونده ها، به رغم رسیدگی قضایی، وجوه یا اموال قابل توجهی جهت جبران خسارت شكات شناسایی نشده و موجود نیست، اضافه كرد: مردم عزیز دقت نمایند و صرفا از شركت هایی كه فعالیت آن ها مجازی نبوده و اعتبار رسمی آن ها توسط دستگاه های دولتی تایید شده، خودرو پیش خرید كنند.

جعفری دولت آبادی در پاسخ به سوالی پیرامون بازداشت عباس تقی زاده، ضمن تایید صحت این خبر، تصریح كرد: نامبرده دارای سابقه محكومیت به جرایم اقتصادی در دادسرای ناحیه ۲۲ تهران و مجتمع قضایی اقتصادی می باشد كه بعد از تحمل حبس و رد مال آزاد شد ولی متاسفانه دوباره به فعالیت های مجرمانه خود ادامه داد و اخیراً بازداشت شده است.

وی ضمن ابراز امیدواری بر تسریع در رسیدگی به پرونده اتهامی تقی زاده، در مورد روند تحقیقات تصریح كرد: افترا نامبرده قاچاق عمده و كلان كالا است. وی كالاهای قاچاق را با استفاده از مبادی گمرك وارد كشور می كرده و كالاهای بسیاری كه در چندین انبار نگه داری می شده، از وی كشف شده است.

دادستان تهران ضمن انتقاد از برخی رسانه ها كه بدون هماهنگی با دادستانی، اخبار مربوط به پرونده اتهامی تقی زاده را منتشر نموده اند، اضافه كرد: ما بنا داشتیم تحقیقات و ادله این پرونده سوخت نشود. بنابراین انتشار اخبار قضایی بدون هماهنگی با دادستانی تهران مورد گلایه است. منتهی اصل خبر بازداشت نامبرده تایید می گردد و امیدواریم انتشار زودهنگام این خبر، تحقیقات پرونده را با وقفه مواجه نكند.

جعفری دولت آبادی در پاسخ به سوالی پیرامون دستگیری افراد دیگری در ارتباط با پرونده عباس تقی زاده، ضمن تایید مشاركت افراد دیگری در اقدامات مجرمانه نامبرده، تصریح كرد: این پرونده متهمان دیگری هم دارد و نامبرده سال های زیادی است كه به صورت غیرقانونی كالا وارد می كرده و حدود یك ماه پیش با هوشیاری پلیس و دستورات قاطع دادستانی تهران، بازداشت شد.

وی ابراز امیدواری كرد، تحقیقات این پرونده به خوبی پیش برود به گونه ای كه تمامی زوایای اقدامات مجرمانه به متهم اصلی و شركای وی روشن شود و پرونده در اسرع وقت با صدور كیفرخواست به دادگاه ارسال شود.
1397/07/05
21:18:20
5.0 / 5
4477
تگهای خبر: پیامك , شركت , فضای مجازی , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان