درگیری داخلی آمریكایی ها بر سر قوانین بی طرفی اینترنت

درگیری داخلی آمریكایی ها بر سر قوانین بی طرفی اینترنت كارا پیام: كمیسیون فدرال ارتباطات آمریكا سال قبل از لغو قوانینی اطلاع داد كه شركت های اینترنتی را از كنترل بیشتر آنچه كاربران اینترنت می بینند و می شنوند برحذر می داشت.به گزارش كارا پیام به نقل از آسین ایج، در شرایطی كه قانون مذكور در سرتاسر آمریكا در حال اجراست و به اعتراضات مردمی دامن زده، برخی ایالات كشور فدرال آمریكا در كوشش برای سرباز زدن از اجرای آن هستند كه یكی از این ایالات، ایالت كالیفرنیاست.
مقامات محلی در ایالت كالیفرنیا بعنوان نخستین ایالت معترض، اخیرا قانون جدیدی را تصویب كرده اند كه مجددا جلوی كنترل وبگردی های كاربران اینترنت توسط شركت های فناوری را گرفته و آنها را محدود می كند. از همین رو دولت ترامپ تصمیم گرفته به همین علت ایالت مذكور را مورد پیگرد قضایی قرار دهد.
شكایت كاخ سفید در این زمینه ۳۰سپتامبر و تنها یك ساعت بعد از امضای قانون جدید توسط جری براون فرماندار ایالت كالیفرنیا تقدیم وزارت دادگستری شده است. ترامپ رویه ایالت كالیفرنیا در زمینه بی طرفی اینترنت را غیرقانونی و به ضرر كاربران توصیف كرده است. در مقابل مقامات ایالت كالیفرنیا می گویند به صورت جدی از تصمیم تازه شان دفاع می كنند.
كالیفرنیا قبل از این هم قوانین متفاوتی را با دیگر ایالات آمریكا در زمینه های مختلف آموزشی و بهداشتی تصویب كرده بود. اما تضاد شدید قانون جدید با قانون مصوب دولت مركزی كه از جانب ترامپ به لجبازی تعبییر شده، زمینه برخورد دو طرف را فراهم نموده است. البته شركت های مخابراتی و فناوری آمریكا هم با تصمیم مستقل ایالت كالیفرنیا مخالف هستند.

1397/07/09
22:08:21
5.0 / 5
4412
تگهای خبر: اینترنت , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان