معاون وزیر ارتباطات مطرح كرد:

انتقاد از عدم حضور نمایندگان مجلس در كارگروه فیلترینگ

انتقاد از عدم حضور نمایندگان مجلس در كارگروه فیلترینگ كارا پیام: معاون وزیر ارتباطات از عدم حضور نمایندگان مجلس در كارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ انتقاد نمود.به گزارش كارا پیام به نقل از مهر، امیر ناظمی در توئیتر نوشت: متاسفانه ذهن سیاستگذاران ما روی كسب و كارهای سنتی قفل شده و نمی تواند مدل جدید كسب و كارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات را بپذیرد.
وی با اشاره به اینكه با كسب و كارهای فناوری اطلاعات نمی توان مانند واحدهای سنتی رفتار كرد اضافه كرد: مقررات ناشی از این تفكر مانع ورود و سدی برای خلاقیت می گردد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاكید بر اینكه قانون تجارت ما پاسخگوی وضعیت فعلی استارت آپ ها نیست افزود: برخی كشورها مانند ایتالیا برای حل چالش های استارت آپی، قانون تجارت شان را تغییر داده اند.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به راهكار طرح نوآفرین برای پشتیبانی از استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات اظهار داشت: منظور ما از طرح نوآفرین مجموعه ای فعالیت هاست كه بعضی از آنها در حال انجام و برخی نیاز به تغییر قانون د ارند.
وی اظهار داشت: متاسفانه یك طرز تفكر قدیمی و پیرسالارانه در كشور وجود دارد كه می خواهد به همه چیز مجوز بدهد و دولت محل اعطای این مجوز است؛ این تفكر از ذهن افراد پاك نمی گردد.
ناظمی تصریح كرد: هم اكنون حدود ۱۵۸۰ مجوز وجود دارد كه دولت آنرا عرضه می كند.
معاون وزیر ارتباطات با انتقاد از عدم حضور نمایندگان مجلس در كارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ اظهار داشت: در كارگروه مصادیق محتوای مجرمانه دو نماینده مجلس عضویت دارند كه متاسفانه حتی كدكاربری و پسوورد خویش را از دادستانی نگرفته اند.
وی تصریح كرد: مجلس درباره فیلترینگ كاری كه نمی كند حداقل در جلسات شركت نمایند. گویا فیلترینگ برای آنها اهمیتی ندارد.

1397/08/21
18:56:50
5.0 / 5
4907
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان