تحقیقات دیوان عالی آمریكا از اپل به دلیل انحصارطلبی تجاری

تحقیقات دیوان عالی آمریكا از اپل به دلیل انحصارطلبی تجاری كارا پیام: دیوان عالی آمریكا می خواهد جلوی مختومه شدن یك پرونده رسیدگی به انحصارطلبی تجاری شركت اپل را بگیرد تا احیانا این شركت به دلیل تولید بازار انحصاری اپلیكیشن مجبور به پرداخت غرامت شود.به گزارش كارا پیام به نقل از سی ان بی سی، اپل متهم است كه با راه اندازی فروشگاه آنلاین اپ استور خود فروش نرم افزارهای سازگار با آیفون را به صورت انحصاری انجام داده و مشتریان را بدین شیوه مجبور به پرداخت مبالغی اضافی به میل خود كرده است.
این شكایت توسط تعدادی از كاربران آیفون تقدیم دادگاه شده بود و اپل قبل از این موفق به متوقف كردن آن شده بود. اما شاكیان توانستند دیوان عالی آمریكا را مجاب به پیگیری مجدد این پرونده كنند.
بر اساس ادعای شاكیان، اپل با مجبوركردن تولیدكنندگان اپلیكیشن به خرید از اپ استور انحصاری خود و دریافت ۳۰ درصد كمیسیون از خریداران دست به گران فروشی زده و باید مبالغ اضافی را به كاربران بازگرداند. این رفتار اپل یك رفتار غیررقابتی توصیف شده است.
شاكیان از سال ۲۰۱۱ در حال پیگیری این شكایت خود هستند و در صورت موفقیت موفق به دریافت غرامتی قابل توجه از اپل می شوند. گفتنی است توسعه دهندگان اپلیكیشن های اپل در سال ۲۰۱۷ بیشتر از ۲۶ میلیارد دلار درآمد به جیب زدند كه نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۳۰ درصد افزایش نشان داده است.

1397/09/06
19:27:53
5.0 / 5
4408
تگهای خبر: آنلاین , آیفون , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان