رسوایی دیگری برای دولت آمریكا؛

تلاش دولت آمریكا برای جاسوسی از فیسبوك

تلاش دولت آمریكا برای جاسوسی از فیسبوك به گزارش كارا پیام اتحادیه آزادی های مدنی آمریكا درخواستی را برای افشای برخی اسناد دادگاهی تقدیم مقامات قضایی این كشور كرده كه در صورت موافقت با آن تلاش كاخ سفید برای جاسوسی از پیام رسان فیسبوك ثابت می گردد.به گزارش كارا پیام به نقل از زددی نت، منابع آگاه می گویند اسناد مورد اشاره نشان داده است دولت آمریكا در كوشش برای تولید قابلیت دسترسی مخفیانه و بی سروصدا به نرم افزار پیام رسان فیسبوك بوده و قصد داشته با استفاده از تولید یك روزنه سری بتواند پیام های رد و بدل شده با استفاده از این برنامه را به صورت دائمی زیر نظر بگیرد.
اطلاعات مربوط به این جاسوسی سایبری جدید دولت آمریكا در جریان رسیدگی به یك پرنده قضایی در تابستان سال جاری میلادی انتشار یافته، اما وزارت دادگستری آمریكا فعلا تمامی اسناد مربوطه را مهر و موم كرده و از دسترسی به آنها جلوگیری نموده است.
پلیس فدرال آمریكا در تلاش بوده با جاسوسی و استراق سمع مكالمات صوتی اعضای یك گروه جنایتكار در این كشور كه از پیام رسان فیسبوك استفاده می كردند، آنها را شناسایی كند. اما تلاش آن در عمل منجر به استراق سمع تمامی داده های رد وبدل شده با استفاده از پیام رسان فیسبوك بوده است.
اگر دادگاه در مقابل درخواست های اتحادیه آزادی های مدنی آمریكا تسلیم شده و اجازه افشای اسناد مذكور را بدهد، رسوایی بزرگ دیگری برای پلیس و دولت آمریكا رقم می خورد كه باوجود ادعاهای خود هیچ احترامی برای حریم شخصی و آزادی های مدنی مردم برخوردار نیستند و بی سروصدا از آنها در فضای مجازی جاسوسی می كنند.

1397/09/11
15:28:24
5.0 / 5
4222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان