پوشش اینترنت نسل ۴ همراه اول

پوشش اینترنت نسل ۴ همراه اول كارا پیام: با عرضه اینترنت پرسرعت توسط همراه اول، توسعه نسل های سوم و چهارم در دستور كار قرار گرفت و اینترنت ۴. ۵G با سرعتی بالاتر از نسل های پیشین خود، هم اكنون در ۷۱۰ شهر ایران راه اندازی گردیده است.به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، نوترینو نام تجاری و انحصاری اینترنت نسل چهار ونیم (۴. ۵G)، نسل چهارم ۴G و نسل سوم ۳G همراه اول است كه در بسته های آلفا و آلفاپلاس عرضه می گردد. كیفیت برتر خدمات اینترنت بر پایه عرضه سرویس های دیتا، انتقال سریع و مطمئن دیتا، توانایی تبادل حجم انبوهی از اطلاعات، سرعت اینترنت چند برابر نسبت به نسل قبلی خود از مزایای اینترنت نسل چهار و بالاتر از آن است.

پس از عرضه شدن اینترنت پرسرعت نسل سوم توسط همراه اول، این شركت نسل چهارم اینترنت را هم راه اندازی كرد. اینترنت نسل چهار با سرعتی بالاتر از ۳G تجربه یك اینترنت پرسرعت را برای كاربر رقم می زند. البته این سرویس هنوز در تمامی مناطق تحت پوشش همراه اول در دسترس نیست و تنها در مناطق و شهرهای خاصی راه اندازی شده است.

طبق آخرین آمار اینترنت همراه كشور به منبع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا آخر خرداد ماه سال جاری، تعداد شهرهای تحت پوشش ۳G همراه اول ۱۰۵۷ شهر و شهرهای تحت پوشش ۴G، ۶۹۳ شهر است. تعداد مشتركان اینترنت همراه در اپراتور همراه اول هم ۲۳. ۶ میلیون نفر است كه سهم ۵۷. ۴ درصدی از بازار اینترنت همراه را در دست دارد.

برنامه ریزی های همراه اول برای توسعه اینترنت ۳. ۹G تا آخر فاز سوم در تیر ماه سال جاری، بیش از ۱۶ هزار سایت بوده كه از این تعداد، هشت هزار و ۹۲۱ عدد محقق شده است. همینطور برای توسعه اینترنت نسل ۴. ۵، در فاز اول تا شهریور ۹۵، ۴۸۷ سایت، در فاز دوم تا بهمن ۱۳۹۵، شش هزار و ۴۹۱ سایت و تا آخر فاز سه در تیر ماه سال جاری، ۹ هزار و ۷۰۰ سایت بوده است. اما آمار سایت های موبایل باندپهن نشان داده است هم اكنون تعداد سایت های راه اندازی شده از فاز یك تا آخر فاز سوم و تابحال برای اینترنت نسل ۴. ۵، ۹ هزار و ۲۱۳ مورد بوده كه نسبتا به برنامه نزدیك است.

همچنین بنا به زمان بندی فاز سوم شبكه ملی اطلاعات، مقرر شده بود ۳۳ شهر تا آخر فاز یك ۳۳ شهر، تا آخر فاز دوم ۲۲۰ شهر و تا آخر فاز سوم ۸۳۰ شهر تا نسل ۴. ۵ توسعه یافته باشند كه در نهایت تا آخر مرداد و راه اندازی فاز سوم شبكه ملی اطلاعات، ۷۱۰ شهر به شبكه ۴. ۵G متصل شده اند. همراه اول همینطور وعده داده است تا آخر امسال، پوشش اینترنت نسل چهار در تمام شهرهای ایران كامل شود. 

1396/08/22
19:36:35
5.0 / 5
5213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان