با وضع قوانین جدید؛

استرالیا از پیام های كاربران جاسوسی می كند

استرالیا از پیام های كاربران جاسوسی می كند به گزارش كارا پیام دولت استرالیا می خواهد با تصویب لایحه ای پیام رسان ها را مجبور كند اجازه دسترسی به پیام های كاربران مظنون به عملیات های تروریستی را در اختیار پلیس قرار دهند.به گزارش كارا پیام به نقل از دیلی میل، بزودی دولت استرالیا با تصویب اولین «قوانین امنیت ملی ارتباطات رمزگذاری شده »در جهان از پیام های كاربران جاسوسی خواهد نمود.
پیش بینی می گردد این قوانین در هفته جاری در استرالیا تصویب شوند.
اپلیكیشن های پیام رسان مانند واتس اپ و فیسبوك مسنجر به صورت «سربه سر» (end-to-end) رمزگذاری می شوند. این بدان معناست كه اپلیكیشن های طرف سوم نمی توانند به محتویات پیام های كاربران دسترسی یابند. اما به نظر می آید این روند درحال تغییر است.
البته قابلیت جاسوسی در استرالیا فقط برای موقعیت های خطرناك مانند پیشگیری از تروریسم و ردیابی جرایم سازمان یافته در استرالیا استفاده می گردد. تحت قوانین جدید شركت ها باید قابلیت جدیدی ابداع كنند كه به پلیس اجازه دسترسی به اطلاعات مظنونین را بدهد. در غیر این صورت باید منتظر جریمه باشند.
از پیام رسان ها خواسته می گردد برای این منظور نرم افزاری نصب كنند یا خدمات خویش را ارتقا دهند و اطلاعات فنی مانند source code را فراهم نمایند.
این درحالی است كه فرد مظنون حتی نمی داند از او جاسوسی می گردد چونكه شركت حق ندارد این امر را فاش كند. البته هنوز كمیته امنیت و اطلاعات پارلمان استرالیا باید این لایحه را امضا كند.

1397/09/14
14:55:53
5.0 / 5
4400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان