نگرانی در مورد وضعیت سلامت؛

مدیر زندانی هواوی به دنبال آزادی موقت با وثیقه

مدیر زندانی هواوی به دنبال آزادی موقت با وثیقه كارا پیام: برمبنای اسناد دادگاه استماع موارد اتهامی منگ وانژو، این مدیر ارشد امور مالی شركت هواوی خواهان آزادی خود به قید وثیقه تا زمان استرداد به آمریكا شده، اما كانادا فعلا چنین قصدی ندارد.به گزارش كارا پیام به نقل از آسین ایج، وی در دادگاه تصریح كرده به سبب روابط طولانی مدت خود با كانادا، اموالی كه در ونكور در مالكیت خود دارد و به سبب نگرانی هایی كه در ارتباط با وضعیت سلامت وی در زندان وجود دارد، امیدوار است تا زمان اجرای حكم استرداد به آمریكا بتواند در خارج از زندان به سر برد.
وی در تاریخ اول دسامبر به درخواست دولت آمریكا در شهر ونكور كانادا دستگیر شده است. بهتان وی همكاری برای دور زدن تحریم های اقتصادی ایران طی سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ است. این بهتان امكان دارد ۳۰ سال حكم زندان برای وی به دنبال آورد.
این مدیر ارشد شركت هواوی همزمان به دنبال مقابله با حكم استرداد خود به آمریكا باز هست. در همین حال چین باز به شدت به مقامات آمریكایی و كانادایی اعتراض كرده و این اقدام را بسیار زشت و غیرقانونی توصیف كرده است.

منگ ۴۶ ساله متهم به گمراه كردن بانك های چند ملیتی در مورد كنترل یك شركت فعال در ایران توسط هواوی است. این اقدام سبب شده بود تا این بانك ها ندانند شركتی كه در حال فعالیت تجاری و داد و ستد مالی با آن هستند در ایران واقع است و همین مساله سبب شده بود تا بانك های مذكور بی آنكه خود بدانند با خطر نقض تحریم های ایران مواجه شوند كه نتیجه آن جرائم نقدی سنگین است. هدف هواوی از این پنهان كاری انتقال بی دردسر پول از ایران به خارج از این كشور بوده است.
این درگیری فعلا دیپلماتیك نگرانی در مورد نبرد تجاری چین و امریكا را تشدید كرده و به كاهش ۰.۷۱ درصدی ارزش سهام شركت های آمریكایی در بازارهای سهام آسیایی منجر گردیده است.
در همین حال پدر خانم منگ كه بنیانگذار شركت هواوی باز شمرده می شود، دخترش را بیگناه دانسته و نسبت به این اقدام دولت آمریكا به شدت اعتراض كرده است. وی خواهان انتقال دخترش به بیمارستان برای انجام معاینات پزشكی به سبب تنش شدیدی شده كه وی پس از دستگیری تحمل كرده است.

1397/09/19
14:56:53
5.0 / 5
4551
تگهای خبر: بانك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان