طبق نتایج یك تحقیق جدید؛

هر ۵ دقیقه یكبار به وب كم ها و كامپیوتر ها حمله می گردد

هر ۵ دقیقه یكبار به وب كم ها و كامپیوتر ها حمله می گردد به گزارش كارا پیام نتایج تحقیقات یك شركت امنیتی نشان داده است هر ۵ دقیقه یكبار تلاشی برای هك كامپیوتر ها، وب كم و پرینترها انجام می گردد.به گزارش كارا پیام به نقل از تلگراف، طبق تحقیقی جدید كامپیوتر ها، تلفن ها و وب كم هایی كه به اینترنت متصل می شوند، هر ۵ دقیقه یكبار با تلاشی برای هك كردن روبرو می شوند.
گزارش شركت امنیتی Netscout نشان داده است به صورت متوسط فقط ۵ دقیقه طول می كشد تا دستگاهی كه اخیرا به اینترنت متصل شده با حمله هكری و كوشش برای ورود به آن روبرو شود.
این حملات مشابه موردی هستند كه در ۲۰۱۶ صورت گرفت. در این سال Miriai(یك بات نت مخرب) كنترل بیشتر از ۶۰۰ هزار دستگاه را در دست گرفت. از این دستگاه ها برای تولید حملات DDOS در وب سایت شركت های نت فلیكس، آیر بی ان بی و توئیتر استفاده شد.
بیشتر كامپیوتر ها و تلفن های هوشمند نسبت به چنین روشی ایمن هستند. اما خیلی از دستگاه های متصل به «اینترنت اشیا» مانند وب كم ها، ویدئو ركوردرها و پرینترها همچنان در مقابل آن صدمه پذیر هستند.
مت بینگ تحلیلگر امنیتی ارشد این شركت می گوید: اگر كاربری لپ تاپ خویش را به یك كافی شاپ ببرد و IP آدرس عمومی داشته باشد، احتمال زیادی وجود دارد كه با چنین حمله ای مواجه شود. در ۲۴ ساعت گذشته ما شاهد بیشتر از ۲۰ هزار كوشش برای ورود به دستگاه ها بودیم. این روند فقط مربوط به یك روز نیست. حملاتی این چنین همیشه اتفاق می افتند.
MIirai یك برنامه بات نت بود كه توسط Paras Jha (یك دانشجو علوم رایانشی درنیوجرسی آمریكا) برای به تعویق انداختن امتحانش استفاده شد. این بات نت به وب سایت دانشگاه حمله كرد.

1397/10/02
20:41:48
5.0 / 5
4394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان