تلفن هوشمند بینایی دانش آموزان ژاپنی را كاهش داد

تلفن هوشمند بینایی دانش آموزان ژاپنی را كاهش داد به گزارش كارا پیام تحقیقات جدید نشان داده است بینایی ۲۵.۳ درصد از دانش آموزان چینی كمتر از استاندارد یك نمره است. محققان دلیل این امر را افزایش استفاده از تلفن های هوشمند و بازی های رایانشی می دانند.به گزارش كارا پیام به نقل از انگجت، بینایی دانش آموزان ژاپنی در حال كاهش و دولت این كشور اعتقاد دارد دلیل اصلی این امر استفاده از تلفن های هوشمند است.
تحقیقات جدید وزارت آموزش، فرهنگ، وزرش و علوم و فناوری نشان داده است حدود ۲۵.۳ درصد از دانش آموزان بینایی كمتر از استاندارد یك نمره دارند (معادل بینایی۲۰/۲۰). این بیشترین میزان كاهش دید در تاریخچه ثبت بینایی دانش آموزان این كشور است. همینطور حدود ۶۷ درصد از دانش آموزان دبیرستانی و بیشتر از ۳۴ درصد دانش آموزان دبستانی در این آزمایش حتی به میزان استاندراد نرسیدند.
دولت این كشور اعتقاد دارد افزایش مدت زمانی كه كودكان صرف تماشای نمایشگر موبایل های هوشمند و بازی های رایانشی می كنند، دلیل این امر است.
بازی های موبایل در ژاپن بسیار پرطرفدار است. طبق اطلاعات شركت newzoo این كشور سومین بازار بزرگ بازی های رایانشی بشمار می رود. همینطور خیلی از افراد بازی های رایانشی را در موبایل استفاده می نمایند.
كارشناسان معتقدند افزایش مدت زمانی كه فرد در مقابل نور آبی موبایل ها قرار می گیرد به چشم درد یا خستگی منجر می گردد.
البته علاوه بر ژاپن، چین هم با مشكلی مشابه روبرو است.

1397/10/04
14:58:55
5.0 / 5
4731
تگهای خبر: تلفن , شركت , فناوری , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان