یك هكر اطلاعات نیم میلیون آمریكایی را دزدید

یك هكر اطلاعات نیم میلیون آمریكایی را دزدید به گزارش كارا پیام یك هكر اطلاعات شخصی بیشتر از نیم میلیون آمریكایی را كه در مدارس مختلف سن دیه گوی آمریكا كار یا تحصیل می كردند، دزدیده است.به گزارش كارا پیام به نقل از زددی نت، مقامات محلی با صدور اطلاعیه ای این مورد را تایید نموده اند. هكر مورد اشاره با اجرای حمله فیشینگ توانسته به اطلاعات مورد نظر خود برسد.
وی با ارسال یك ایمیل با ظاهری قانونی و مشابه با ایمیل های ارسالی سازمان های دولتی گیرندگان را فریب داده و آنها را به یك صفحه لاگین تقلبی هدایت كرده و از افراد خواسته تا اطلاعات شخصی و كلمات عبور خویش را در این صفحه وارد كنند.
این حمله برای مدت زمان قابل توجهی كشف نشده باقی مانده است و سرانجام كارشناسان امنیتی در ماه اكتبر از این مورد آگاه شده اند. هكر مذكور از آغاز ژانویه سال ۲۰۱۸ تا اول نوامبر سال جاری میلادی به شبكه حاوی اطلاعات دانش اموزان و كاركنان مدارس سن دیه گو دسترسی داشته است، اما داده هایی كه وی به سرقت برده مربوط به سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ است.
مقامات محلی در ایمیل هایی كه برای قربانیان این حملات ارسال كرده اند تصریح كرده اند اجازه داده اند هكر مورد اشاره مدت بیشتری به فعالیت های خود ادامه دهد تا بتوانند هویت وی را شناسایی كنند. آنان هكر را شناسایی كرده اند، اما در مورد هویت وی توضیحات خاصی را به عموم مردم عرضه نكرده اند.

1397/10/05
14:18:09
5.0 / 5
4731
تگهای خبر: ایمیل , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان