كاخ سفید بدنبال ممنوعیت رسمی فعالیت غول های تكنولوژی چینی

كاخ سفید بدنبال ممنوعیت رسمی فعالیت غول های تكنولوژی چینی به گزارش كارا پیام به نظر می آید كه كاخ سفید به دنبال صدور دستوری برای ممنوعیت رسمی فعالیت و فروش محصولات و تجهیزات دو شركت چینی هواوی و زدتی ای در ایالات متحده آمریكاست.به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، بعد از آنكه اوایل سال قبل دونالد ترامپ فعالیت دو شركت چینی هواوی و زدتی ای در ایالات متحده آمریكا را به افترا جاسوسی با استفاده از تجهیزات و محصولاتشان و همینطور همكاری با دولت چین ممنوع اعلام كرد، حالا به نظر می آید كه این موضع مقرر است در سال ۲۰۱۹ میلادی هم تمدید شده و به صورت رسمی فعالیت و فروش تجهیزات این دو شركت ممنوع شود.

بر اساس گزارش های انتشار یافته در رویترز و به قول منابع آگاه و ناشناس، به نظر می آید كه مقامات كاخ سفید قصد دارند دستوری را صادر كنند تا بدین ترتیب شركت های مخابراتی و اپراتورها به هیچ عنوان با دو شركت چینی هواوی و زد تی ای همكاری نكرده و از محصولات فناوری و تجهیزات شبكه های مخابراتی این دو غول تكنولوژی چینی استفاده نكنند.

به نظر می رسد كه این دستور بعد از بررسی توسط مقامات بلندپایه كاخ سفید و دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا احیانا در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی صادر شود كه به واسطه آن شركت های مخابراتی آمریكایی و خارجی فعال در ایالات متحده نتوانند از تجهیزات هواوی و زد تی ای خریداری، تهیه و استفاده كنند چون كه به باور مقامات امنیتی آمریكایی، فعالیت این دو شركت در این كشور تهدیدی برای امنیت ملی آمریكا به حساب می آید.

البته این در حالیست كه اوایل سال جاری میلادی بود كه ترامپ در دستوری موقت فروش گوشیهای هوشمند و نصب تجهیزات مخابراتی هواوی و زد تی ای را در آمریكا ممنوع اعلام نمود و در تلاشی مداوم از سایر كشورهای هم پیمان خود نظیر كانادا، بریتانیا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی درخواست نمود كه همكاری با این شركت های چینی را به دلایل امنیتی قطع كرده و فعالیت آنها را ممنوع اعلام كنند. اما حالا به نظر می آید كه كاخ سفید برای مقابله با این دو شركت چینی عزم خویش را به شدت جزم كرده و می خواهد دستوری را به صورت رسمی و همیشگی صادر كند تا احتمال و خطر شنود و جاسوسی چینی ها از امریكایی ها را به حداقل برساند.

هواوی دومین شركت تولیدكننده موبایل و گوشی هوشمند در جهان و یكی از فعال ترین اپراتورهای مخابراتی به حساب می آید كه با كشورهای بسیاری درباره برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G همكاری كرده است.

با این كه دولت چین و شركت های هواوی و زد تی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تكذیب كرده اند، اما به نظر می آید كه آمریكایی ها به كوشش برای پیشگیری از فعالیت آنها و قطع همكاری سایر كشورها ادامه می دهند.

به گفته بعضی از كارشناسان و تحلیلگران، به نظر می آید كه تلاش آمریكا برای قطع همكاری سایر كشورها با شركت هایی نظیر هواوی به منظور ضربه زدن به اقتصاد چین و افزایش تبعات منفی جنگ تجاری میان این كشور با آمریكا باشد چراكه هواوی با فروش خیلی خوب و عملكرد موفقیت آمیزی كه در زمینه عرضه گوشی و گجت های هوشمند و هم چنین عرضه خدمات مخابراتی دارد، توانسته گردش مالی بسیار خوبی را برای چین به ارمغان بیاورد و در صدر لیست پرفروش ترین برندهای تكنولوژی و گوشیهای هوشمند حتی بالاتر از اپل آمریكا قرار گرفته است.

گرفتن بازار فروش كشورهای مختلف از هواوی بدون شك می تواند در كاهش قابل توجه میزان فروش كلی این شركت اثرگذار باشد و ضربه مهلكی به اقتصاد چین وارد كند.
1397/10/08
14:16:16
5.0 / 5
4519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان