۱۰ دلیل برای این كه گوشی شما معدن طلاست

۱۰ دلیل برای این كه گوشی شما معدن طلاست كارا پیام: برای مهاجمانی كه می خواهند هویت كاربران را بدزدند، تلفن های همراه همچون معدنی از طلا هستند.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، تلفن همراهِ شما، همه چیز را در مورد شما می داند؛ در سال های اخیر، میزان اطلاعاتی كه در تلفن های همراه ذخیره شده، سر به فلك كشیده است. ارتباط بین برنامه ها سبب شده تا ما تمامی اطلاعات را درباره ی خود عرضه نماییم، خواه این اطلاعات جزئیات حساب های بانكی یا سلیقه ی ما در انتخاب پیتزا باشد. برای مهاجمانی كه می خواهند هویت كاربران را بدزدند، تلفن های همراه همچون معدنی از طلا هستند.
تلفن های همراه به وسیله ای در شركت ها و سازمان ها تبدیل گشته است؛ استفاده از فناوری «دستگاه خودرا بیاورید » (DYOD) در حال تبدیل شدن به روشی است كه خیلی از سازمان ها در سراسر جهان از آن استفاده می نمایند. نتایج پژوهش های محققان نشان داده است در سال ۲۰۱۵ میلادی، ۷۴ درصد از شركت ها با فناوری های DYOD سازگار شده اند. برای مهاجمان سایبری، در این شرایط دستگاه های تلفن همراه بعنوان دروازه ای برای سرقت اطلاعات حساس سازمان ها شمرده می شود.

در امنیت امكان دارد سهل انگاری رخ دهد؛ ظهور BYOD برای خیلی از سازمان ها باز دردسرساز شده است، چراكه رویكرد یكپارچه ای برای حفظ امنیت این دستگاه ها اتخاذ نمی گردد. در یك بررسیِ تحقیقاتی از مدیران و كاركنان سازمان ها، ۴۵ درصد از پاسخ دهندگان اعلام نمودند دستگاه های تلفن همراه بیش ترین خطر را برای زیرساخت های شركت به همراه دارند و ماهیت پراكنده ی تلفن های همراه دلیل اصلی این خطرات عنوان شده است.

گزینه ی تكمیل خودكار به بهترین دوست ما تبدیل گشته است؛ یكی از دلایلی كه سبب شده در تلفن های همراه ما اطلاعاتی بسیار بیش تر از گذشته وجود داشته باشد، این است كه ما به دنبال راحتی هستیم. با استفاده از سرویس ها و برنامه های متعدد، شاهدیم كه در صفحات ورود به سرویس ها، جزئیات و گواهی نامه های متعددی را مشاهده می نماییم. با این اوصاف ما رفته رفته تنبل تر می شویم. به عبارت دیگر ترجیح می دهیم تا از گزینه های تكمیل خودكار بهره برده و خودرا در معرض خطرات مختلف قرار دهیم.

تلفن همراه شما، مسیری به سمت كیف پولتان است؛ ما می توانیم از تلفن همراه خود برای انتقال پول، پرداخت صورت حساب ها و به صورت كلی بعنوان روشی برای پرداخت ها استفاده نمائیم. كیف پول گوگل، سامانه های پرداخت اپل و سامسونگ را در خیلی از تلفن های همراه مشاهده می نماییم و به قول كارشناسان تعداد این برنامه ها در آینده بیش تر باز خواهد شد. البته تنها اشكالی كه این مسئله دارد این است كه توجه مهاجمان سایبری به سمت تلفن همراه ما جلب میگردد.

تلفن های همراه می دانند شما كجا هستید و كجا كار می كنید؛ در خیلی از موارد امكان دارد در پسِ پرده ی ردیابی شما، نیّت خوبی وجود داشته باشد و فناوری های مختلف بخواهند شما را از شرّ داده ها و اطلاعات اضافی خلاص كنند. به صورت مثال فرض كنید از منزل خارج شده و می خواهید به رستوران بروید، یك برنامه با ردیابی شما می تواند نزدیك ترین رستوران را به شما معرفی نماید. با این وجود، نفوذ به سامانه ی GPS یك تلفن همراه كار خیلی سختی نیست.

بلوتوث؛ سال‎هاست كه بلوتوث در تلفن های همراه مورد استفاده قرار می گیرد. اینك بلوتوث باز مانند GPS به هدفی برای مهاجمان سایبری تبدیل گشته است. تأثیر حملات برروی بلوتوث می تواند موجب آلوده شدن اطلاعات كاربران شده و یا كم و بیش، كنترل دستگاه را در اختیار مهاجمان قرار دهد.

برخی از نفوذگران به صورت ویژه بر روی تلفن همراه متمركز شده اند؛ روش های مختلفی وجود دارد كه مهاجمان از آنها برای سرقت پول ها از راه تلفن همراه استفاده می نمایند. در كشورهایی مانند چین، به صورت مثال، می توان با استفاده از بدافزار به دستگاه ها نفوذ كرده و با استفاده از شماره ی بیمه، مبلغ زیادی را به سرقت برد. این كلاه برداری ها نه تنها سودآور است بلكه می تواند به دستگاه های زیادی منتشر شود.

روش های بسیار عالی برای ارسال هرزنامه وجود دارد؛
همه از هرزنامه متنفرند. با این وجود هرزنامه ها بخش جدایی ناپذیر خیلی از حملات سایبری هستند. دلایل زیادی وجود دارد كه مهاجمان می توانند تصمیم به ارسال هرزنامه بگیرند ولی خیلی از مهاجمان، تلفن های همراه را بستر ایده آلی برای ارسال هرزنامه می دانند. برمبنای اطلاعات سایت پلیس فتا، این همان دلیلی عمده ای است كه نمایش دهندگان سرویس به سختی می توانند نفوذگران را ردیابی و مسدود كنند.

كاربران در مورد خطرات، اطلاعات كافی ندارند؛ خیلی از كاربران در بخش فناوری، می دانند كه بهترین واكنش در استفاده از لپ تاپ یا كامپیوتر ی رومیزی چیست اما در تعیین اولویت ها و مشخص كردن بهترین چاره ها در تلفن های همراه نادیده گرفته شده و در انتهای لیست قرار دارند. شاید بسیار عجیب باشد ولی از سال ۲۰۰۵ میلادی، تلفن های همراه بیشتر از پیش هدف حملات سایبری قرار گرفته اند. با این وجود وقتی ما بیشتر متوجه مسائل امنیتی می شویم، تهدیداتی كه برای تلفن های همراه وجود دارد، بیشتر به چشم می خورد.1397/10/10
14:30:25
5.0 / 5
5331
تگهای خبر: اپل , بانك , بدافزار , پلیس فتا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان