اتحاد آمریكا و متحدانش برای كنار گذاشتن هواوی از بازار مخابرات

اتحاد آمریكا و متحدانش برای كنار گذاشتن هواوی از بازار مخابرات كارا پیام: دولت ترامپ متحدان آمریكا را تحت فشار گذاشته تا مانع از دسترسی هواوی و دیگر شركت های چینی به بازار طراحی و احداث شبكه های مخابراتی و ارتباطی نسل پنجم در كشورهای خود شوند.به گزارش كارا پیام به نقل از سی ان بی سی، هواوی به شدت در تلاش است تا با نصب تجهیزات مخابراتی خود در كشورهای مختلف جهان، زمینه را برای دسترسی به خدمات ۵G فراهم كند؛ امری كه درآمد و سود سرشاری را برای هواوی به ارمغان می آورد اما آمریكا به سبب تشدید نبرد اقتصادی با چین با این مساله به شدت مخالف است.
آمریكا و متحدانش مدعی هستند تجهیزات ارتباطی و مخابراتی ساخت هواوی فاقد امنیت كافی است و این شركت عامل دولت چین برای جاسوسی از دیگر كشورهاست. اما هواوی بارها اتهامات مورد اشاره را به شدت رد كرده است.
آمریكا اخیرا كشورهایی مانند بریتانیا، لهستان و آلمان را برای ممنوع كردن خرید تجهیزات مخابراتی نسل پنجم از چین تحت فشار قرار داده است.
دولت ترامپ قبلا نگرانی های در رابطه با امنیت ملی را عامل این سخت گیری ها عنوان كرده بود، اما بنظر می رسد رشد سریع اقتصادی چین و نگرانی آمریكا از عقب ماندگی در مقابل پكن عامل اصلی این سختگیری ها باشد.
این احتمال وجود دارد كه دولت ترامپ برای افزایش فشارها بر چین در این زمینه حتی یك دستورالعمل اجرایی صادر كند تا استفاده از تجهیزات مخابراتی هواوی، زد تی ای و چند شركت دیگر ممنوع شود.

1397/11/08
16:38:14
5.0 / 5
5166
تگهای خبر: خدمات , شركت , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان