بلك بری سراغ توسعه اینترنت اشیا می رود

بلك بری سراغ توسعه اینترنت اشیا می رود كارا پیام: بنظر می رسد كه بلك بری بعنوان یكی از بزرگترین تولیدكنندگان موبایل در جهان تصمیم گرفته كه به توسعه دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیا بپردازد.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، بنظر می رسد كه خیلی از غول های تكنولوژی و شركت های فعال در حوزه فناوری با عنایت به ركود بازارهای جهانی موبایل و گوشی هوشمند در سال های اخیر، در تلاشند تا تمركز خودرا بر روی سایر حوزه ها نظیر اینترنت اشیا و هوش مصنوعی بگذارند.
اینترنت اشیا و شهر هوشمند عباراتی هستند كه این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش كاربران می خورد. باید اظهار داشت كه اینترنت اشیا به كاربران ساكن در شهرهای هوشمند این امكان را می دهد كه با استفاده از دستگاه های الكترونیكی و هوشمند خود به كارها و فعالیت های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و بسزایی ایفا خواهدنمود.
اینترنت اشیا (IoT) به مدلول یك شبكه جهانی از اشیا مرتبط و متصل است كه هر یك دارای آدرس مختص به خود بوده و برمبنای قراردادهای استانداردی با یكدیگر در ارتباط هستند. این سیستم جدید كنترل از طریق دور و كنترل هوشمند اشیا و دستگاه ها، امروزه در كشورهای توسعه یافته ای همچون كره جنوبی در سیستم های اداری و همین طور وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
با ركود بازارهای جهانی موبایل بنظر می رسد كه تمركز و توجه شركت های غول های تكنولوژی و تولیدكنندگان گوشی به سمت و سوی فناوری های دیگری همچون هوش مصنوعی و اینترنت اشیا سوق داده شده است؛ به گونه ای كه در تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته، بلك بری روی توسعه اینترنت اشیا ( IoT) و دستگاه های هوشمند الكترونیكی مبتنی بر این فناوری نوین تمركز ویژه ای كرده است.
طبق گزارش وب سایت The Stack، این شركت همین طور هدف خود برای ورود به این حوزه را افزایش و بهبود امنیت سایبری اینترنت اشیا عنوان كرده است، چراكه یكی از بزرگترین چالش هایی كه پیش روی اینترنت اشیا وجود دارد، مساله امنیت سایبری و احتمال نفوذ هكرها به حریم خصوصی و اطلاعات رد و بدل شده توسط كاربران در دستگاه های هوشمند و متصل به اینترنت آنهاست.
محققان و پژوهشگران دریافته اند كه دستگاه های متصل به اینترنت و گجت های هوشمند موجود در شهرهای هوشمند این امكان را به هكرها و مجرمان سایبری می دهند تا به راحتی به اطلاعات كاربران و دستگاه های الكترونیكی متصل به اینترنت نفوذ و راه پیدا كرده و بوسیله لطمه پذیری های احتمالی آنها، كنترل و مدیریت تمامی ابزار و دستگاه های متصل به اینترنت را در دستان خود بگیرند و به مقاصد و اهداف شوم خود دسترسی یابند.1397/11/28
16:03:09
5.0 / 5
4530
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان