فیسبوك به نقض عمدی قوانین حریم شخصی انگلیس متهم شد

فیسبوك به نقض عمدی قوانین حریم شخصی انگلیس متهم شد به گزارش كارا پیام نمایندگان مجلس انگلیس، فیسبوك را به نقض عمدی و آگاهانه قوانین حریم شخصی این كشور و قوانین در رابطه با رقابت عادلانه تجاری متهم كرده اند.به گزارش كارا پیام به نقل از سی ان ان، طبق گزارش كمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه ها و ورزش مجلس نمایندگان انگلیس در مورد سوءاستفاده از اطلاعات كاربران در شبكه های اجتماعی، مارك زاكربرگ مدیر عامل فیسبوك با مقاومت در مقابل خواست نمایندگان به منظور حضور در جلسه علنی مجلس انگلیس، آنان را تحقیر كرده است.
گزارش مذكور كه بر اساس محتوای تعداد زیادی از ایمیل های داخلی شركت فیسبوك تهیه شده، نشان داده است كه این شبكه اجتماعی هم از نقض حریم شخصی كاربران و سواستفاده از داده های آنها اطلاع داشته و هم آگاه بوده كه قوانین رقابت منصفانه تجاری را در انگلیس نقض كرده است.
اسنادی كه توسط این كمیته بررسی و مطالعه شده، نشان داده است كه دادخواستی در كالیفرنیای آمریكا بر ضد فیسبوك تقدیم دادگاه شده و همین اتهامات بر ضد این شركت در آن مطرح گردیده است. اسناد گذشته در سال ۲۰۱۸ و از راه یك شركت كوچك فناوری به نام Six۴Three كه در این منازعه حقوقی دخیل بود به دست مجلس انگلیس افتاد.
این اسناد نشان داده است كه فیسبوك تلاش داشته تنظیمات بخش حریم شخصی كاربران را از كار بیندازد تا بتواند داده های شخصی آنها را در اختیار برنامه نویسان و توسعه دهندگان قرار دهد. اسناد مورد اشاره نشان داده است كه فیسبوك داده های كاربران را در اختیار برنامه نویسانی كه به هر علت با آنها خصومت داشته قرار نمی داده تا كسب وكارشان را مختل كند.
در انتهای این گزارش تاكید شده است: شركت هایی مانند فیسبوك نباید اجازه یابند كه در دنیای آنلاین مانند گانگسترهای دیجیتال رفتار كرده و خودشان را مافوق قانون تصور كنند. فیسبوك در واكنش به این گزارش هر گونه قانون كشی در انگلیس را رد كرده است.

1397/11/30
14:22:45
5.0 / 5
4475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان