خودروسازان بزرگترین مشتری شبكه 5G

خودروسازان بزرگترین مشتری شبكه 5G كارا پیام: بنظر می رسد كه یكی از بزرگترین مشتریان و خواستاران برقراری زودهنگام نسل پنجم اینترنت در جهان، صنعت خودروسازی است.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، با عنایت به گسترش روزافزون فناوری شبكه 5G، خیلی از غول های تكنولوژی و شركت های فعال در حوزه فناوری با همكاری اپراتورهای مخابراتی در تلاشند تا به توسعه زیرساخت های مربوط به این شبكه و همین طور راه اندازی هرچه سریع تر آن بپردازند و خدمات پرسرعت نسل پنجم اینترنت را به مشتركان و كاربران خود عرضه كنند.
از آنجائیكه اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و كنار جهان انتشار یافته و كاربران بسیاری باز در انتظار اجرای آن هستند، كشورهای زیادی با همكاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول های تكنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت اند.
حالا بنظر می رسد كه تعداد زیادی از خودروسازان برتر در جهان به دنبال بهره گیری از خدمات نسل پنجم اینترنت بوده تا بتوانند سرویس های هوشمند و اینترنتی موجود در خودروهای جدید تولید شده خودرا با استفاده از آن به مشتریان و كاربران خود عرضه كنند.
طبق گزارش رویترز، خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودروسازی اخیرا با انتشار گزارشی خاطرنشان كرده اند كه با عنایت به افزایش روزافزون محبوبیت و همین طور توسعه زیرساخت های مربوط به فناوری شبكه 5G انتظار می رود كه شركت های خودروسازی اولین و بزرگترین مشتری و همین طور خواهان توسعه و برقراری زودهنگام نسل پنجم اینترنت به شمار خواهند رفت.
یكی از جدیدترین و بزرگترین تكنولوژی هایی كه اخیرا در صنعت خودروسازی مورد توجه قرار گرفته است، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و همین طور شبكه 5G است كه در نسل های جدید خودروهای تولیدی كارخانه های مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فراتر از آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. در نتیجه رسماً یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.
خیلی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه سپس نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی نمایش می شود.
كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.1397/12/09
16:13:20
5.0 / 5
4398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان