مدیر كل ارتباطات گستان اعلام كرد:

آخرین وضعیت ارتباطی استان گلستان پس از وقوع سیل گسترده

آخرین وضعیت ارتباطی استان گلستان پس از وقوع سیل گسترده به گزارش كارا پیام مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان آخرین وضعیت ارتباطی استان گلستان پس از وقوع سیل گسترده را شرح داد.به گزارش كارا پیام به نقل از وزارت ارتباطات، محمد احمدی با بیان اینكه جز منطقه دوزین شهرستان مینودشت وضعیت ارتباطات در سایر بخش های استان گلستان مشكل خاصی ندارد، اظهار داشت: در این منطقه هم به علت ارتفاع بالای برف و رانش شدید مسیر، دسترسی به ایستگاه مخابراتی واقع در ارتفاعات منطقه میسر نشده است كه درصدد هستیم با هماهنگی وزارت ارتباطات، نیروهای امدادی را برای برقراری سایت مذكور از راه بالگرد اعزام نماییم.
وی پیرامون آخرین وضعیت ارتباطی استان گلستان پس از وقوع سیل در ایام اخیر اظهار داشت: پس از بارش شدید باران و وقوع سیل در استان گلستان به علت وسعت توفان و قطع سراسری شبكه برق در اوج طوفان، بخش هایی از شبكه ارتباطی چند ساعتی در نقاط مختلف با اختلالاتی مواجه گردید كه بلافاصله با تلاش شبانه روزی اپراتورها و فعال كردن سایت ها با دیزل های پرتابل و همینطور وصل دوباره شبكه برق، وضعیت كلی شبكه ارتباطی در استان گلستان به حالت عادی برگشت بطوریكه می توان اظهار داشت كه الان در استان گلستان جز یك منطقه مشكلی وجود ندارد.
وی اضافه كرد: در منطقه دوزین استان گلستان به علت حجم بالای برف، وقوع سیل و همینطور رانش زمین در امتداد جاده دسترسی به این منطقه و روستاهای اطراف آن، امكان دسترسی به سایت های ارتباطی این منطقه را پیدا نكردیم تا با مشكل قطع ارتباطات روبرو باشند.
احمدی با اشاره به انجام هماهنگی ها و پیگیری های وزیر ارتباطات برای اعزام نیروهای امدادی از راه بالگرد، اظهار نمود: از جمعیت یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان گلستان، تنها ارتباطات منطقه دوزین و روستاهای اطراف آن جمعیت حدود ۳۰ هزار نفری را شامل می شود، كماكان قطع است و امیدواریم با هماهنگی بعمل آمده در سطح وزیر ارتباطات، نیروهای امدادی را از راه بالگرد به منطقه اعزام نماییم تا نسبت به رفع خرابی سایت مخابراتی منطقه اقدام گردد.
پیش بینی وقوع سیل در آق قلا كارساز بود
مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان همینطور در مورد آخرین وضعیت ارتباطی شهرستان آق قلا پس از وقوع سیل خاطرنشان كرد: پس از شروع بارندگی و سیل از صبح ۲۸ اسفند و ادامه آن تا روز بعد، آب سرریز شده سدها دیشب به منطقه آق قلا رسید كه خوشبختانه به علت پیش بینی انجام شده در ستاد بحران، وقوع این سیل تلفاتی جانی به دنبال نداشت. هرچند خسارت های سنگینی به مناطق كشاورزی و مسكونی مردم وارد آمده است.
وی با اشاره به بازدید امروز (جمعه دوم فروردین) خود از منطقه آق قلا و بررسی وضعیت ارتباطات منطقه تصریح كرد: برخی از سایت های ارتباطی این منطقه در زمان وقوع سیل، به علت بالا آمدن آب و قطعی برق، از دور فعالیت خارج شدند كه در كمترین زمان به شبكه بازگشتند تا مردم شهرستان آق قلا و روستاهای اطراف آن مشكل ارتباطی نداشته باشند.
وی با اشاره به اینكه پیش بینی شده كه سیل تا ساعاتی دیگر به شهرستان گمیشان می رسد، از برگزاری جلسات ستاد بحران در همین ارتباط اطلاع داد و اضافه كرد: در شهرستان گنبد هم به علت بالا آمدن آب، برق مناطقی بالاجبار قطع شد اما تلاش شد سایت های ارتباطی با استفاده از باتری ها و دیزل های پرتابل از سرویس خارج نشود.

1398/01/03
14:59:43
5.0 / 5
4420
تگهای خبر: اپراتور , سایت , سرویس , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان