فیس بوك یك مزرعه خورشیدی بزرگ در تگزاس می سازد

فیس بوك یك مزرعه خورشیدی بزرگ در تگزاس می سازد به گزارش كارا پیام هدف شركت فیس بوك استفاده صد درصدی از انرژی های تجدیدپذیر تا آخر سال ۲۰۲۰ است و در این راستا به دنبال راه اندازی یك مزرعه خورشیدی عظیم در تگزاس آمریكا است.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، فیس بوك سرمایه هنگفتی روی تأسیس یك مزرعه عظیم خورشیدی در تگزاس گذاشته است، چون كه این شركت را رأی دسترسی به هدف خود جهت استفاده كامل از انرژی های تجدیدپذیر تا آخر سال آینده می رساند.
شركت "لانگ رود انرژی"(Longroad Energy) ساخت این پروژه را برای فیس بوك در شهر اندروز تگزاس شروع كرده است.
این شركت می خواهد این مزرعه خورشیدی را سال آینده راه اندازی كند و انتظار می رود كه ظرفیت تولید ۳۷۹ مگاوات برق داشته باشد كه برای تأمین برق تقریباً ۳۰۰ هزار خانه كافی است.
این مزرعه خورشیدی در فضایی به مساحت ۴۶۰۰ هكتار راه اندازی خواهد شد كه آنرا تبدیل به یكی از بزرگترین مزارع خورشیدی خواهد نمود.
این نخستین بار است كه فیس بوك به صورت مستقیم در یك پروژه انرژی تجدیدپذیر سرمایه گزاری نموده است. دقیقاً معلوم نیست كه چه مقدار از ۴۱۶ میلیون دلاری كه فیس بوك برای این كار كنار گذاشته در این پروژه صرف می شود اما گفته می شود كه بخش قابل توجهی از آنرا پوشش می دهد.
بخشی از خروجی این مزرعه فروخته خواهد شد.
"پیتر فرید" مدیر استراتژی انرژی فیس بوك در اطلاعیه ای اعلام نمود: فیس بوك هیجان زده است كه یكی از نخستین شركت هایی است كه از سرمایه گذاری مستقیم برای دستیابی به اهداف انرژی تجدیدپذیر خود استفاده می نماید.
سال قبل ۷۵ درصد از تجارت فیس بوك بر پایه انرژی های تجدیدپذیر انجام شد. همینطور سایر شركت های بزرگ فناوری هم اكنون یا انرژی خویش را از انرژی های تجدیدپذیر می گیرند یا قصد انجام این كار را دارند.
اپل و گوگل در حال محدود كردن تولید كربن و لغو استفاده از سوخت های فسیلی هستند تا در نهایت به صورت كامل از انرژی های تجدیدپذیر استفاده كنند.1398/03/12
15:59:29
5.0 / 5
4287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان