۱۹۳ هزار كارت هوشمند ملی در پست معطل مانده

۱۹۳ هزار كارت هوشمند ملی در پست معطل مانده كارا پیام: مدیر كل مهندسی عملیات و راهبری سرویس شركت ملی پست اظهار داشت: حدود 193 هزار كارت هوشمند ملی، در باجه های پستی معطل مانده و آماده تحویل به شهروندان است.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، محمدرضا پاكدل اظهار داشت: از مجموع یك میلیون و ۳۷۷۵ كارت هوشمند ملی بلاتكلیف كه از طرف سیف اله ابوترابی -سخنگوی سازمان ثبت احوال- اعلام شده، حدود ۱۹۳ هزار كارت در واحدهای پستی دولتی و بقیه در دفاتر پیشخوان دولت معطل مانده است.
وی با اشاره به این كه بعد از صدور و تحویل كارت های هوشمند ملی به پست، پیامكی در خصوص زمان و مكان مراجعه به واحد پستی به متقاضی ارسال می شود، اظهار نمود: با وجود اطلاع رسانی های صورت گرفته، این تعداد كارت در باجه های پستی دولتی سراسر كشور معطل مانده است.
به سبب مصوبه هیئت وزیران، از اول فروردین ماه تمام كارت های ملی قدیمی از درجه اعتبار خارج شد، اما در ابتدای امسال مجدداً یك مهلت سه ماهه اعلام شد، بدین سبب از تیرماه تمامی خدمات دستگاه های اجرایی و بانكهای كشور تنها با ارائه كارت هوشمند ملی انجام می شود.
به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، این در شرایطی است كه دولت از دو سال پیش، طرح كارت های ملی هوشمند را در دستور كار قرار داد و بر این اساس اختتام اعتبار كارت های ملی قدیمی تا آخر سال ۱۳۹۷ تعیین شد، اما این در شرایطی است كه به سبب تأخیر در پروسه صدور این كارت ها، خیلی از افراد هنوز موفق به دریافت كارت ملی خود نشده اند.
از طرفی هفته ی گذشته اعلام گردید كه برخی شعب بانكی دیگر كارت های ملی قدیمی را برای انجام عملیات بانكی نمی پذیرند و مشتریان فاقد كارت ملی هوشمند باید كارت ملی قدیمی به همراه رسید ثبت نام كارت هوشمند خودرا به همراه داشته باشند تا بتوانند فعالیت های بانكی خودرا انجام دهند.
بدین سبب با عنایت به اینكه ارائه خدمات دستگاه های اجرایی و بانكی منوط به داشتن كارت ملی هوشمند شده و از سویی بعضی از این كارت ها در پست آماده ی تحویل به افراد هستند، لازم است این افراد نسبت به دریافت كارت های ملی هوشمند خود از مراكز پستی اقدام نمایند.
منبع:

1398/04/01
15:29:00
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: بانك , پیامك , خدمات , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان