زمان پاسخگویی به شكایات حوزه ارتباطات چقدر است؟

زمان پاسخگویی به شكایات حوزه ارتباطات چقدر است؟ كارا پیام: در حالیكه برخی از شكایاتی كه به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات ارسال می شود، در فاصله زمانی كوتاهی به نتیجه می رسند و برخی دیگر زمان بر هستند، اما درنهایت حداكثر زمان پاسخگویی به شكایات یك هفته است.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این امكان را برای كاربران بوجود آورده تا در صورتیكه از هر یك از خدمات اینترنتی، تلفن ثابت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان شكایتی دارند، با رفتن به سامانه ثبت شكایات مبتنی بر مكان نمای جغرافیایی، شكایت خویش را ثبت كنند تا رگولاتوری به بررسی شكایات آنها بپردازد.
به نقل از مجید حقی - معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری- از آغاز سال ۱۳۹۸ تا آخر تیرماه ۳۰ هزار و ۷۵۸ شكایت در سامانه پاسخگوئی به شكایات ۱۹۵ ثبت شده بود كه به ۲۴ هزار و ۶۲۱ شكایت رسیدگی شده و ۶۱۳۷ شكایت در حال رسیدگی است. از طرفی علیرغم افزایش ماهانه تعداد شكایات ثبت شده در سامانه، مدت زمان پاسخگوئی به این شكایات به دو روز كاری كاهش یافته است.
زمان پاسخگویی به شكایات متفاوت است
در این راستا سید محمد امامی - مدیر كل حفاظت از حقوق مصرف كننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه گزارش شكایت هایی كه به سامانه ۱۹۵ می شود، هر ماهه در سایت سازمان اعلام می شود، اظهار داشت: برخی از گزارش ها زمان بر است و بعضی در فاصله زمانی كوتاهی به نتیجه می رسند. برای مثال شكایت هایی كه درباره تعرفه و ارزش افزوده هستند و بعد مالی به همراه دارند، رسیدگی به آنها به زمان كوتاهی نیاز دارد.
وی با بیان این كه پیش از زمان مقرری كه رگولاتوری مقرر كرده، به شكایات پاسخ داده می شود، اضافه كرد: اما برخی از شكایت ها زیرساختی می خواهند كه در پروانه هم به سازمان تنظیم مقررات اجازه داده شده كه به اپراتور زمان دهد تا مشكل را حل كند. البته در نهایت هر كدام زمان رسیدگی و پاسخگویی به هر یك از این شكایات حداكثر یك هفته است.
امامی در ادامه توضیح داد: سازمان شكایت را به شركتی كه مخاطبش باشد، ارسال و شركت هم مبحث را بررسی می كند. در دو مرحله سازمان روی این شكایت نظر می دهد. با عنایت به نظری كه سازمان روی این شكایت می دهد، اگر اپراتور جواب دهد و مشترك قانع شود، شكایت بسته می شود و اگر قانع نشود، با عنایت به این كه سازمان در همه مراحل نظارت دارد و اعمال نظر هم می كند، به كمیته عالی حقوق مصرف كننده برای تجدید نظر ارجاع می شود.
مدیر كل حفاظت از حقوق مصرف كننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این كه روند رسیدگی به شكایات در چند لایه انجام می شود، اظهار داشت: این مورد در ستاد سازمان در منطقه و اپراتور بررسی می شود و ما در مواردی از بخش خصوصی هم كمك می گیریم كه از توان آنها استفاده نماییم. این رسیدگی ها انجام می شود و نهایتا پاسخ مشترك ارسال می شود و درصورتی كه كمیته رای دهد، اپراتور باید حق مشترك را اجرا نماید.
امامی همینطور تصریح كرد: در این كمیته از بخش های مختلف سازمان شامل حقوقی و فنی و حتی خود اپراتور هم نماینده ای حضور دارد و به اعتراض رسیدگی شده و رای داده می شود كه این رای دیگر تجدید نظر ندارد و در آنجا شكایت برای كسانی كه در مرحله اول شكایتی كه پاسخ داده شده را قبول ندارند، بطور قطع بسته می شود.
وی افزود: اگر در موردی شكایتی به سازمان واصل و به اپراتور ابلاغ شود، اما اپراتور مطابق زمانبندی كه در پروانه اش آمده اقدام نكند، در صورتیكه حق با مشترك باشد، سازمان به اپراتور اخطار می دهد؛ بعد از اخطار هم در صورت رسیدگی نشدن به موضوع، اپراتور جریمه می شود كه امكان دارد فقط مالی نباشد. ملاك ما هم مصوبات كمیسیون تنظیم مقررات رادیویی است كه خسارت مشترك هم بر مبنای آن پرداخت می شود.1398/05/17
18:38:35
5.0 / 5
4291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان