رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای كشور:

افزایش فعالیت های حوزه IT

افزایش فعالیت های حوزه IT به گزارش كارا پیام رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای كشور با اشاره به سرمایه گذاری 3. 5 تریلیون دلاری دنیا در حوزه آی تی اظهار داشت: در دنیا نسبت IT به CT در حدود 60 به 40 است در حالی كه این رقم در ایران به صورت 80 درصد CT و 20 درصد IT است.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، ناصرعلی سعادت در آیین افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه كامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان، اظهار نمود: استان اصفهان از استان های پیشروی حوزه آی تی در كشور است و در حد نمایشگاه الكامپ تهران بشمار می رود و همانند آن 23 سال است كه برگزار می گردد.

وی با اشاره به كمبود فضای نمایشگاه اصفهان، اضافه كرد: نبود فضای كافی لطمات زیادی را به رشد صنعت می زند. در سال های گذشته قسمت پژوهش در كنار این نمایشگاه برگزار می شد و حمایت از شركت های نوپا انجام می گرفت.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای كشور تصریح كرد: با عنایت به كمبود فضا نتوانستیم در این نمایشگاه در خدمت خیلی از شركت ها و استارت ها باشیم، به طوری كه در این نمایشگاه تنها 15 شركت نوپا و استارتاپی حضور داشتند. البته در نمایشگاه سال قبل 80 استارتاپ حضور داشتند كه طی دو سال به 450 استارتاپ رسیده اند.

سعادت ادامه داد: نمایشگاه كامپیوتر تنها نمایشگاهی در كشور است كه بخش های دولتی به صورت جدی در آن حضور دارند. با احترام به صنایع دیگر، این نمایشگاه با تمام صنایع متفاوت است و بنابراین از شورای اسلامی شهر اصفهان خواهش كردیم كه فضای بیشتری را برای نمایشگاه در نظر بگیرند و در این باره اقداماتی را انجام دهند.

وی اضافه كرد: وقتی در تهران می توانیم هزار بخش و سازمان دولتی و خصوصی را در نمایشگاه جا دهیم، ازاین رو در اصفهان هم می گردد. البته هم در تهران و هم در اصفهان تعداد شركت هایی كه حضور پیدا كرده اند به اندازه ظرفیت نمایشگاه بوده است، در حالی كه خیلی از شركت ها نتوانستند در این نمایشگاه ها غرفه داشته باشند.

سعادت به مشاركت هر چه بیشتر بخش خصوصی در حوزه IT اشاره و تصریح كرد: بعد از 12 سال، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این فرصت را فراهم كرد كه رییس انجمن نظام صنفی رایانه ای هم در كارگروه تنظیم مقررات معرفی شود كه با تصویب هیئت دولت هم مواجه شود. امیدوارم بیشتر از گذشته شاهد مقررات زدایی و حضور بیشتر و روزافزون تر ÌT در سطح دولت باشیم.

وی با اشاره به سرمایه گذاری 3. 5 تریلیون دلاری دنیا در حوزه آی تی اظهار نمود: در دنیا نسبت IT به CT در حدود 60 به 40 است در حالی كه این رقم در ایران به صورت 80 درصد CT و 20 درصد IT است.

سعادت با اشاره به اینكه CT به تنهایی نمی تواند پیشرفت كند و سبب موفقیت شود، ادامه داد: هر كاری كه برای CT می كنیم باید شش برابر آن را برای IT انجام دهیم تا این دو به هم برسند و به صورت برابر ادامه راه دهند.


 

1396/09/02
13:56:19
5.0 / 5
4849
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان