تا پایان سه ماهه اول سال جاری

شمار مشتركان اینترنت ثابت ایران از 9 میلیون عبور كرد

شمار مشتركان اینترنت ثابت ایران از 9 میلیون عبور كرد به گزارش كارا پیام تعداد مشتركان اینترنت ثابت تا آخر سه ماه ابتدایی سال جاری، بیشتر از ۹ میلیون است كه ضریب نفوذ اینترنت ثابت را به ۱۰.۹ درصد رسانده است.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، انواع سرویس های موجود در اینترنت در ایران، به علت داشتن خصوصیت های متمایز از هم، برای كاربران با شرایط مكانی و موقعیتی متفاوت عرضه می شود. سرویس های پرسرعت فراهم شده از سرویس های ثابت تا نقطه به نقطه و درنهایت همراه را شامل می شوند كه هر سرویس هم در خود دارای انواع مختلفی سرویس های متمایز از هم است كه كاربران اینترنتی بسته به شرایط و نیاز خود می توانند مناسب ترین سرویس را انتخاب كنند.
مطابق آخرین آمار منتشره توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا آخر سه ماهه ابتدایی سال جاری، در مجموع ۹ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۳۰ مشترك اینترنت ثابت در فناوری های متفاوت xDSL، FTTX، Wi-Fi و TD-LTE داریم كه ضریب نفوذ اینترنت ثابت را به ۱۰.۹ درصد رسانده است.

مشتركان دارای دسترسی پرسرعت ثابت شامل مشتركان خانگی و تجاری و اداری می شوند كه اینترنت را از شركت ها و اپراتورهای متفاوتی دریافت می كنند. در مجموع ۸ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۸۵۳ مشترك خانگی سرویس اینترنت ثابت و ۶۳۶ هزار و ۹۷۷ مشترك اداری یا تجاری اینترنت ثابت وجود دارد.

همینطور سرعت اینترنت دریافتی مشتركان از ۲۵۶ كیلوبیت بر ثانیه تا ۳۰ هزار كیلوبیت بر ثانیه متفاوت می باشد كه این آمار همینطور به تفكیكی سرعت در جدول زیر آمده است.




1398/06/02
13:37:39
5.0 / 5
4720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان