آیفون۷ در صدر بدترین گوشی های اپل

تشعشعات گوشیهای آیفون بالاتر از حد مجاز است!

تشعشعات گوشیهای آیفون بالاتر از حد مجاز است! به گزارش كارا پیام شیكاگو تریبیون به تازگی نتایج تحقیقات جدیدی را اعلام نموده كه در آن تشعشعات رادیویی و قدرت نفوذ امواج به بافت های بدن در بعضی از مدلهای آیفون از حد استاندارد بالاتر گزارش شده است.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، از آنجایی كه تشعشعات و فركانس های رادیویی انتشار یافته از جانب گوشیهای هوشمند همواره از اهمیت بالایی برای شركت های تولیدكننده موبایل، كاربران و سازمان های نظارتی برخوردار است، تحقیقات و پژوهش هایی كه به بررسی میزان آن می پردازد، هم همواره مورد توجه قرار می گیرد.
حالا اخیرا گزارش های جدیدی در منابع مختلف خبری همچون وب سایت macrumors انتشار یافته است كه نشان داده است میزان تشعشعات و ساطع شدن فركانس های رادیویی بعضی از گوشیهای هوشمند آیفون از حد استانداردی كه به سازمان های نظارتی نظیر FCC اعلام شده است، بالاتر است.
برمبنای جدول و نمودارهای زیر كه نشان داده است گوشیهای آزمایش شده از برند اپل قدرت نفوذ بیشتری به بافت های بدن نسبت به حد استاندارد دارند كه در این میان، مدل آیفون ۷ بیشترین تخطی و میزان تشعشعات ساطع شده را به نام خود ثبت كرده است. این در حالیست كه آیفون ۸ و ۸ پلاس عملكرد مناسب و خوبی را از این لحاظ به خود اختصاص داده اند و این بدان معناست كه میزان تشعشعات و قدرت نفوذ فركانس های رادیویی به بافت های بدن در آن از حد استاندارد تجاوز نكرده است.
البته بعضی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری اعتقاد دارند كه تفاوت نتایج بدست آمده در آزمایش های انجام شده بر روی گوشیهای آیفون به سبب تفاوت در شیوه های انجام تست و آزمایش های موردنظر از جانب اپل و لابراتورهای مذكور بوده است و این بدان معناست كه اپل در اعلام گزارش در مورد سلامت و میزان تشعشعات گوشیهای آیفون كذب و دروغی نگفته است.
این در حالیست كه مقامات و مسؤلان شركت اپل از انجام هرگونه مصاحبه و گفتگو درباب نتایج پژوهش های اخیر خودداری كرده و سرباز زده اند و از شیكاگو تریبیون هم درخواست كرده اند كه سوالاتش را به صورت نوشتاری ارسال كرده تا آنها پس از بررسی های دقیق، در صورت ضرورت پاسخ دهند. اقدامی كه صدای خیلی از منتقدان را درآورده و جنجال های بسیاری را به راه انداخته است.1398/06/04
14:26:26
5.0 / 5
4267
تگهای خبر: آیفون , اپل , استاندارد , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان