چند نفر از دولت همراه استفاده می كنند؟

چند نفر از دولت همراه استفاده می كنند؟ به گزارش كارا پیام میزان استفاده از دولت همراه در سال ۱۳۹۷ بیشتر از هفت میلیون و میزان تراكنش میان دستگاهی بیشتر از ۳۵۰ میلیون اعلام شده است.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، با بهره گیری از سامانه دولت همراه، مردم می توانند به جای رجوع ی حضوری برای دریافت خدمات دولتی، هر زمان و هر جا این خدمات را درخواست كنند. هم چنین حل چالش های آلودگی هوا، اشتغال، حفظ محیط زیست، حقوق شهروندی و ایجاد بهره وری، مهم ترین دستاوردهای دولت همراه می باشد. دولت همراه یكی از ابزارهای این است كه منابع موجود را محور قرار داده و می توان اقتصاد را شكل داد.
دولت همراه سال قبل رونمایی شد؛ البته پروژه هایی مانند شبكه ملی اطلاعات، دولت الكترونیكی و دولت همراه از پروژه هایی هستند كه افتتاح آنها تازه سرآغاز فعالیت های لازم در این طرح ها به حساب می آید و شروع به كارشان، به این معنا نیست كه كاملا به اتمام رسیده اند؛ بلكه لازم است خدمات متنوع در بستر این امكانات قرار بگیرد تا آنچه از ابتدا درباره كاهش مراجعات و صرفه جویی در زمان و سهولت در بروكراسی اداری مدنظر بوده محقق شود.
به قول تحلیل گران، اگر در جهت تسریع راه اندازی دولت الكترونیك تلاش نماییم، فساد كاسته می شود و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یك ساختمان اداری بروند. با دولت همراه به جای این كه نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات رجوع كنند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم عرضه داد. این خصوصیت متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست. اما طبق آنچه كارشناسان سازمان فناوری اطلاعات به سوال ایسنا درباره هزینه اتصال مردم از راه (دولت همراه)، (اپلیكیشن موبایل) در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات اعلام كردند، این امر بدون هزینه و مجانی است.
بر همین اساس، كانال های ارتباطی دولت همراه اینگونه است كه سرویس های ساده بر بستر USSD، سرویس های پیچیده بر بستر اپلیكیشن و سرویس های تعاملی به صورت پیامك عرضه می شود. سامانه ی دولت همراه به صورت شبانه روز در همه ایام سال قابل دسترسی است. می توان با خدمات دولت همراه، در هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز خدمات را دریافت كرد و بدین ترتیب همه مردم با یك درگاه آشنا شده و تعداد درگاه ها از بین می رود.
اما در آخرین آماری كه درباره دولت همراه از جانب سازمان فناوری اطلاعات اعلام شده، میزان نصب یونیك (دولت همراه) یا استفاده از USSD آن هفت میلیون و ۴۲۹ هزار و ۳۷۴ عدد است كه به معنای استفاده این تعداد از شهروندان به صورت G۲C (دولت به مصرف كننده) است. سایر موارد به تفكیك هر دستگاه متفاوت می باشد و میزان تراكنش میان دستگاهی برابر ۳۵۰ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۶۵۵ در سال ۱۳۹۷ بوده است.1398/06/10
23:57:58
5.0 / 5
4288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان