تحقیقات هوآوی در زمینه شبكه های 6G

تحقیقات هوآوی در زمینه شبكه های 6G كارا پیام: هنوز شبكه 5G در خیلی از كشورها فراگیر نشده است ولی هوآوی با نوآوری های خود به دنبال خلق شبكه های 6G با سرعتی معادل صد برابر نسل پیشین است. شركت هوآوی برای توسعه 6G با مراكز پژوهشی مختلفی همكاری می كند.به جرأت می توان اظهار داشت كه سرعت پیشرفت پهنای باند اینترنت همراه، به مراتب بسیار بیشتر از اینترنت ثابت نظیر ADSL و شبكه های محلی است؛ این روند بعد از ارائه اینترنت 3G سرعت بیشتری به خود گرفته و بخش اعظم این پیشرفت را مدیون شركت هایی مانند «هوآوی» هستیم كه در صنعت مخابرات پیشرو هستند.
با وجود اینكه هنوز بسیار از كشورها اینترنت 5G را تجربه نكرده اند، كمپانی Huawei تحقیقات خود روی فناوری 6G را آغاز نموده است. رن ژنگفی، بنیان گذار هوآوی اخیرا تأیید كرده كه این شركت مرحله تحقیق و توسعه فناوری ارتباطی 6G را آغاز نموده است. وی همینطور اطلاعاتی را در این زمینه ارائه كرده است كه می تواند جالب توجه باشد.
مؤسس هوآوی با بیان این كه بااینكه مراحل R&D شبكه 6G شروع شده، اما ورود آن به بخش مصرفی و تجاری، در 10 سال آتی اتفاق خواهد داد. بنظر می رسد كه هوآوی اولین شركتی است كه بطور رسمی از كار روی فناوری 6G برای سال های آینده سخن می گوید. بد نیست بدانید كه سرعت شبكه 6G به نسبت شبكه 5G تا 100 برابر بیشتر است.
شبكه 6G تنها برای گوشیهای هوشمند و اینترنت همراه طراحی نمی شود؛ این شبكه با پهنای باند بسیار بالای خود برای اینترنت اشیا، خودرو های خودران، صنایع و كارخانه های هوشمند و سایر زمینه ها استفاده خواهد شد؛ همانطور كه هدف اصلی از ارائه اینترنت 5G چیزی فراتر از گوشیهای هوشمند بوده و امروزه شاهد توسعه 5G برای كاربردهایی مثل كنترل ماشین های غول پیكر و خودرو های خودران هستیم.
به عقیده رن ژنگفی، یكی از مهم ترین دلایلی كه توسعه و راه اندازی اینترنت 6G را طولانی می كند، تدوین قوانین و پروتكل های آن است. با عنایت به گفته های بنیان گذار این شركت، هوآوی الان به شكل موازی در حال كار روی نسل دوم شبكه 5G و 6G است. این در شرایطی است كه كشورهایی مانند روسیه در حال آماده سازی زیرساخت های 5G هستند و در كشورهایی مانند انگلستان و كره جنوبی، شبكه 5G در دسترس می باشد.

از سوی دیگر می توان هوآوی را بزرگ ترین توسعه دهنده شبكه 5G در جهان دانست. این شركت همواره در كوشش برای جذب قراردادهای تجاری به منظور راه اندازی شبكه های پیشرفته 5G بوده و تنها از ژوئن سال 2019 تا كنون، بیشتر از 50 قرارداد تجاری بدین منظور با این كمپانی بسته شده است.
نباید نادیده گرفت كه برخی شركت های دیگر نیز اعلام نموده اند كه به فكر توسعه شبكه 6G افتاده اند. بدین سان بنظر می رسد كه رقابت بین هوآوی از چین و شركت هایی از كره جنوبی در این زمینه شروع شده است. با این وجود، هوآوی تجربه شبكه قدرتمند 5G را در دو نسل در كارنامه خود دارد و همین می تواند برگ برنده این كمپانی باشد.
جالب است بدانید كه شركت هوآوی در كشور كانادا در حال همكاری با بیشتر از 13 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی است تا كار توسعه شبكه 6G را به بهترین شكل انجام دهد. هرچند كه نباید حداقل تا 10 سال آینده منتظر شبكه 6G آن هم به شكل فراگیر باشیم، اما این خبر نشانه خوبی از سرعت و اهمیت به پیشرفت اینترنت های همراه می باشد. دور شدن از سیستم های كابل كشی و البته استفاده از اینترنتی با پهنای باند 100 برابر بیشتر از شبكه 5G، می تواند جهان تكنولوژی را دگرگون كند.
2121


منبع:

1398/07/26
18:47:15
5.0 / 5
4814
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان