تایید هك شدن اطلاعات كاربران

تایید هك شدن اطلاعات كاربران به گزارش كارا پیام شبكه اجتماعی ایمگور (Imgur) روز یكشنبه تایید و اعلام نمود كه آدرس ایمیل و گذرواژه ۱. ۷ میلیون از كاربران این شبكه اجتماعی در سال ۲۰۱۴ هك شده و به سرقت رفته است.به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت theverge، سه سال پیش در سال ۲۰۱۴ خبری منتشر گردید كه حاكی از هك و افشا شدن اطلاعات كاربران در شبكه اجتماعی ایمگور بود.

شبكه اجتماعی ایمگور به منظور انتشار تصاویر و تصاویر گرفته شده توسط كاربران در فضای مجازی اینترنت طراحی شده و استفاده می گردد و میزبان تصاویر انتشار یافته از جانب میلیون ها كاربر در جهان به حساب می آید.

روی سهگال - مدیر ارشد اجرایی شبكه اجتماعی ایمگور - در تشریح و تایید این مورد اظهار كرده است كه در سال ۲۰۱۴ میلادی، حدود سه سال پیش، هكرها به این شبكه اجتماعی حمله كردند و اطلاعات بالغ بر ۱. ۷ میلیون از كاربران را به سرقت بردند.

از آنجایی كه شبكه اجتماعی ایمگور از كاربران آدرس محل زندگی و شماره تماس و یا اطلاعات شخصی آنها را نمی خواهد، وی در این باره اضافه كرد: " البته اطلاعاتی كه هكرها از كاربران به سرقت برده اند تنها شامل آدرس پست الكترونیك (ایمیل) و گذرواژه حساب كاربری آنها می گردد و اطلاعات دیگری همچون تصاویر و تصاویر شخصی وخصوصی را شامل نمی شود".

این شبكه اجتماعی با این حال اعلام نموده است كه همچنان در حال بررسی و ریشه یابی مشكل بوجود آمده و بازیابی اطلاعات از دست رفته است و بر این باور است كه هكرها با دست یابی به الگوریتم قبلی و پیشین بكار برده شده در ایمگور، توانسته اند به آدرس ایمیل و گذرواژه حساب های كاربری كاربران دسترسی پیدا كنند. این شبكه اجتماعی به منظور حفظ كاربران و ارتقای امنیت شبكه اجتماعی خود، نحوه و كیفیت رمزنگاری خویش را در سال ۲۰۱۶ میلادی بهبود بخشید.

شبكه اجتماعی ایمگور از كاربران خود در نهایت درخواست كرده است كه هر چه سریعتر گذرواژه حساب های كاربری خویش را تغییر دهند. 

1396/09/07
22:57:29
5.0 / 5
5600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان