چگونه وارد حالت ریكاوری گوشیهای هوآوی شویم؟

چگونه وارد حالت ریكاوری گوشیهای هوآوی شویم؟ به گزارش كارا پیام حالت ریكاوری محیطی مجزا از سیستم عامل است كه در تعمیر مشكلات نرم افزاری، بازیابی اطلاعات و تنظیمات و نصب به روزرسانی استفاده می شود. حالت ریكاوری تقریباً در تمامگوشی های هوشمنداندرویدی در دسترس می باشد.حالت ریكاوری (Recovery Mode) در دستگاه های اندرویدی، محیطی مستقل و سبك است كه روی قسمتی مجزا از سیستم عامل دستگاه قرار می گیرد. با ورود به این بخش می توان اقدام هایكاربردیمانندبازگشت به تنظیمات كارخانه (Factory Reset)، حذف حافظه Cache اپلیكیشن ها، انجامبه روزرسانی های خاص و... راانجامداد.

ذات متن باز سیستم عامل اندروید و امكان شخصی سازی های مختلف در بخش های مختلف، به سازندگان این امكان را می دهدكه از روش های مختلفی برای ورود به حالت ریكاوری درگوشی های هوشمنداندرویدی استفاده كنند.
به طور معمول برای ورود به حالت ریكاوری درگوشی های اندرویدی استفاده از كلیدهای تركیبی بعنوان میان بر است. با این وجود به دلیل تعدد شركت های سازنده، روش های مختلفی هم برای این كار وجود دارد. بعنوان مثال امكان دارد فشردن هم زمان «دكمه پاور + افزایش صدا» در بعضی از گوشیهای هوشمند اجرای حالت ریكاوری را به دنبال داشته باشد و در بعضی دیگر عمل خاصی را انجام ندهد.
چرا به ریكاوری احتیاج داریم
نخستین كارایی حالت ریكاوری، نصب به روزرسانی هاست. دستگاه بعد از دانلود آپدیت های نرم افزاری و دریافت تأیید كاربر برای نصب، به صورت خودكار به حالت ریكاوری رجوع و به روزرسانی را نصب می كند. با این وجود، این امكان هم وجود دارد كه فایل Zip به روزرسانی را به صورت دستی از اینترنت دانلود نماییم و از راه حالت ریكاوری آنرا نصب نماییم.
از خصوصیت های مهمی كه حالت ریكاوری عرضه می كند، می توان به بازیابی تنظیمات كارخانه، پاك كردن داده ها و پاك كردن حافظه Cache اشاره نمود. استفاده از این خصوصیت ها می تواند منجر به افزایش كارایی دستگاه شود؛ مخصوصاً زمانی كه دستگاه گرفتار مشكل كمبود فضای ذخیره سازی یا نقص در عملكرد سیستم عامل شده باشد.
چگونه وارد حالت ریكاوری (Recovery Mode) گوشیهای هوآوی
شویم
۱. با استفاده از دكمه پاور دستگاه را خاموش كنید.
۲. بعد از خاموش شدن دستگاه به صورت كامل، كلیدهای پاور و ولوم بالا را برای چند ثانیه به صورت همزمان فشار دهید.

۳. بعد از چند ثانیه لوگوی اندروید نمایان می شود.
۴. با استفاده از دكمه پاور دستگاه وارد حالت ریكاوری می شود.

۵. بعد از ورود به حالت ریكاوری، می توان از دكمه های ولوم بالا و پایین، برای حركت و جابه جایی میان گزینه ها و از دكمه پاور به منظور انتخاب گزینه مورد نظر، استفاده نمود.
پس از انجام این مراحل می توان وارد حالت ریكاوری (Recovery Mode) در گوشیهای هوآوی شد. خروج از این حالت نیازمند انتخاب گزینه «Reboot System Now» با استفاده از دكمه های ولوم و انتخاب آن با دكمه پاور است.
استفاده از حالت ریكاوری نیازمند دقت و آگاهی است. علاوه بر این پیشنهاد می شود حتما پیش از انجام هرگونه تغییر(بازگشت به تنظیمات پیش فرض كارخانه یا انجام ریكاوری)، از اطلاعات گوشی نسخه پشتیبان تهیه كنید.
۲۱۲۱

1398/09/07
12:23:01
5.0 / 5
4377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان