گردنگیر اپراتورها در استفاده از رمز یكبارمصرف برای فروش سیمكارت

گردنگیر اپراتورها در استفاده از رمز یكبارمصرف برای فروش سیمكارت كارا پیام: مدیركل حفاظت از حقوق مصرف كننده رگولاتوری از گردنگیر اپراتورها برای احراز هویت خریداران سیمكارت با روش رمز یك بار مصرف (One Time Password) آگاهی داد.


به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، پیمان قره داغی اظهار داشت: به استناد پروانه اعطاشده به اپراتورها هر مشتركی باید در زمان اشتراك بطور درست شناسائی شود. هم اكنون اپراتورها ملزم هستند در هنگام خرید یا فعال سازی سیمكارت با روش ارسال رمز یكبار مصرف (OTP) برای احراز هویت درست مشتركان اقدام نمایند.
وی ادامه داد: در این روش در هنگام خرید سیمكارت، یك كد یكبار مصرف به انتخاب مشترك، یكی از سیمكارت های دیگری كه به نام وی در شبكه اپراتورها ثبت شده، ارسال می شود و ادامه پروسه خرید و فعال سازی سیمكارت جدید با وارد كردن كد یكبار مصرف ارسال شده امكان پذیر است.
قره داغی درباره نحوه احراز هویت كاربرانی كه برای نخستین بار سیمكارت می خرند اظهار داشت: اگر كاربر سیم كارتی از قبل نداشته باشد بایستی برای خرید سیمكارت به یكی از دفاتر فروش منتخب اپراتورها بازگشت كند.
مدیركل دفتر حفاظت از حقوق مصرف كننده درباره لزوم ارائه كد یكبار مصرف یا مراجعه به دفاتر فروش منتخب برای خرید سیمكارت اظهار داشت: با اجرای این روش، احراز هویت كاربران بطور دقیق تر انجام شده و از فعال سازی سیمكارت برای افراد با سوءاستفاده از مدارك شناسائی آنان جلوگیری می شود.
وی اشاره كرد: كاربران درصورت مشاهده تخلف و یا رعایت نكردن گردنگیر كد یكبار مصرف در دفاتر فروش اپراتورها یا دفاتر پیشخوان خدمات دولت می توانند موارد تخلف را به سامانه ثبت و پاسخگوئی به شكایات ۱۹۵ اعلام كنند.
منبع:

1398/10/01
11:57:40
5.0 / 5
4519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان