هوآوی جایگاه دوم بازار گوشیهای هوشمند سال 2019 را از آن خود كرد

هوآوی جایگاه دوم بازار گوشیهای هوشمند سال 2019 را از آن خود كرد كارا پیام: گزارش های منتشرشده از سه شركت تحقیقاتی نشان میدهد هوآوی در سال 2019 میلادی، با افزایش میزان فروش در بازار گوشیهای هوشمند، بالاتر از اپل و در جایگاه دوم فهرست پرفروش ترین برندها قرار گرفته است.سه شركت تحقیقاتی فعال در زمینه رصد بازار گوشیهای هوشمند، نتایج خودرا درباب عملكرد برندهای مختلف در این بخش ارائه كرده اند. Counterpoint، Canalys و بالاخره (SA) Strategy Analytics سه مؤسسه معتبری هستند كه هر سال نتایج عملكرد و میزان فروش برندهای مختلف را در بازار گوشیهای هوشمند، تحلیل و منتشر می كنند.
نتایج انتشار یافته از طرف این سه شركت، تا حد زیادی با هم هم خوانی دارند. بر این اساس، هوآوی موفق شده در سال ۲۰۱۹ میلادی، بالاتر از شركت اپل و در جایگاه دوم پرفروش ترین برندهای حاضر در بازار گوشیهای هوشمند قرار گیرد. لازم به ذكر است هوآوی در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز از لحاظ میزان فروش گوشیهای هوشمند، بالاتر از اپل قرار گرفته بود.
بر اساس گزارش Counterpoint، هوآوی در سال ۲۰۱۹ میلادی موفق شده ۲۳۸.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش برساند. این میزان فروش، در مقایسه با آمار ۲۰۵.۳ میلیون دستگاه فروش در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش قابل توجهی داشته است. با استناد به این گزارش، هوآوی ۱۶ درصد از سهم بازار را در اختیار خود دارد. سال قبل میلادی سهم هوآوی از بازار فروش گوشیهای هوشمند، ۱۴ درصد بود. طبق گزارش Counterpoint، هوآوی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۶ میلیون دستگاه به فروش رسانده است.با استناد به گزارش Canalys، آمار فروش ۲۴۰.۶ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۹ میلادی برای هوآوی ثبت شده است. مفسرین Canalys معتقدند بر اساس این آمار و ارقام، هوآوی ۱۷.۶ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. میزان فروش هوآوی در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۰۶ میلیون دستگاه اعلام شده بود. در این گزارش هم هوآوی در جایگاه دوم و بالاتر از اپل است. برمبنای آمار و ارقام Canalys، هوآوی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی، ۵۶ میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروش داشته.


بالاخره طبق گزارش انتشار یافته از طرف Strategy Analytics، هوآوی در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۴۰.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسانده است. این رقم در مقابل فروش ۲۰۵.۸ میلیون دستگاه از این برند در سال ۲۰۱۸ میلادی قرار می گیرد. با این اوصاف، هوآوی ۱۷ درصد از سهم بازار را در سال ۲۰۱۹ میلادی به خود مختص كرده است.

آنچه در سه گزارش مورد اشاره خودنمایی می كند، كاهش مجموع میزان فروش در بازار گوشیهای هوشمند در سال ۲۰۱۹ میلادی، در مقایسه با سال قبل از آن است. Counterpoint به این نكته اشاره كرده كه این نخستین بار در بازار گوشیهای هوشمند است كه در دو سال متوالی، شاهد كاهش میزان فروش گوشیهای هوشمند هستیم.
بر اساس آمار انتشار یافته عرضه گوشیهای هوشمند به بازار كاهش ۱.۱ درصدی داشته، در صورتیكه با در نظر گرفتن بازه سه ماهه پایانی، افزایش ۲.۹ درصدی میزان فروش در سال ۲۰۱۹ میلادی به ثبت رسیده است. طبق گزارش Counterpoint، در مجموع در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۴۸۶.۱ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رفته كه سهم هوآوی از این مجموع، رقم قابل توجه ۲۳۸.۵ میلیون دستگاه است.
این آمارها و رشد هوآوی، در شرایطی به دست آمده كه حضور این برند در بازار آمریكا محدود شده است. در صورتیكه این محدودیت وجود نداشت شاید وضعیت هوآوی بهتر از جایگاه كنونی بود.
۲۱۲۱


منبع:

1398/11/26
21:18:23
5.0 / 5
4653
تگهای خبر: اپل , شركت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان