آمار مربوط به تایید نمونه تجهیزات فاوا عرضه شود

آمار مربوط به تایید نمونه تجهیزات فاوا عرضه شود به گزارش كارا پیام سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور (نصر) در نامه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، خواهان عرضه آمار مربوط به روال تایید نمونه تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات در ۱۳ سال قبل شد.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، محمدباقر اثنی عشری در نامه خود به حسین فلاح جوشقانی آورده است: پیرو نامه شماره ۳۸۷/ص ک/۹۸ مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ و با وجود درخواست های مکرر شفاهی نمایندگان سازمان نظام صنفی کامپیوتری در خصوص عرضه آمار مربوط به روال تایید نمونه در مورد اجرای ۱۳ ساله آئین نامه مذکور، تا کنون آماری از جانب آن سازمان منتشر نشده است.
لازم به ذکر است هم اکنون عرضه این آمار کمک بسیار زیادی به شفافیت و میزان اثرگذاری بخش خصوصی واقعی در تأمین تجهیزات پیشرفته حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کرده و دست فرصت طلبان، مدعیان دروغین، کاسبان تحریم و روال معیوب فعلی را خواهد بست. تجربه سه ماهه اخیر و عدم امکان واردات دارو و تجهیزات پزشکی نشان داد کارآفرینان حوزه فناوری اطلاعات طی این سال ها با دست خالی و تنها به خاطر منافع ملی چه خطراتی را به جان خریدند تا با دور زدن تحریم ها، واردات به روزترین فناوری ها را به داخل کشور میسر و ممکن کنند.
متاسفانه عدم عرضه آمار شفاف توسط آن سازمان در این عرصه سبب شده بعضی از آزمایشگاه هایی که اتفاقاً سنگ استاندارد را به سینه می زنند، با کلی گویی در مورد قوانین بالادستی و استفاده ابزاری از امنیت و استاندارد و ایجاد هراس در مصرف کنندگان برای حفظ منافع اقتصادی خود، ضمن توهین آشکار به بخش خصوصی واقعی مدام به سیاه نمایی دست زده و بدون اینکه اطلاعاتی روشنی از گزارش آزمون ها و شکست زمان و هزینه آنها عرضه کنند، همچنان به دنبال سوءاستفاده از این مورد برای ایجاد صف انتظار در آزمایشگاه و کسب درآمد مستمر و نامشروع هستند. قسمت تامل برانگیز ماجرا این است که تا کنون و بر مبنای آئین نامه تایید نمونه، هیچ کدام از دستگاه های امنیتی موفق به دریافت تاییدیه از این آزمایشگاه ها نشده است؛ این مساله تنها کمبود دانش و یا فساد را به ذهن متبادر می کند که در هر دو صورت، سازمان نظام صنفی کامپیوتری و اعضای آن حق پیگیری ضرر و زیان احتمالی و جبران خسارت در این خصوص را برای خود محفوظ نگه می دارد.
ماحصل ارزیابی های غیرشفاف، ایجاد وقفه سه ماهه در استقرار تجهیزات زیرساخت های حیاتی کشور بوده که به نوبه خود سبب افزایش بی رویه قاچاق شده، که ماهیتاً در تضاد با اهداف امنیتی و استانداردی است.
با توجه به موارد فوق، خواهشمند است دستور فرمایید تا در مورد عرضه آمار مربوط به میزان تجهیزات بررسی شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و همینطور میزان تجهیزاتی که در ارزیابی توسط آزمایشگاه های مورد تایید آن سازمان مردود شناخته شده اند، به تفکیک تجهیزات رادیویی و غیررادیویی و بر مبنای نتایج آزمایش های انجام شده توسط هر آزمایشگاه، اقدام لازم مبذول شود.1399/02/09
13:34:40
5.0 / 5
3162
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان