ضریب نفوذ تلفن ثابت به ۳۴ ۸۹ درصد رسید

ضریب نفوذ تلفن ثابت به ۳۴ ۸۹ درصد رسید كارا پیام: طبق آخرین آمار منتشره، ضریب نفوذ تلفن ثابت در كشور 34.89 درصد است كه بیش از 38 میلیون خط منصوبه و 28 میلیون خط دایری را شامل می شود.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فاکتورهای آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تا اختتام سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۸ را منتشر نمود. طبق این آمار، تعداد اشتراک های تلفن ثابت تا اختتام سه ماهه چهارم ۱۳۹۸، توسط شرکت مخابرات ایران به مجموع ۳۷ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۷۰۰ خط منصوبه رسیده که شامل ۳۱ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۹۸۶ تعداد خط منصوبه شهری و پنج میلیون و ۹۰۹ هزار و ۷۱۴ خط منصوبه روستایی می شود.


تعداد خطوط دایری نیز مجموع ۲۸ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۴۱۵ رسیده که شامل ۲۴ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۷۴۸ خط دایری شهری و چهار میلیون و ۱۰۲ هزار و ۶۶۷ خط دایری روستایی می شود. ضریب نفوذ تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات نیز ۳۴.۵۰ درصد است. همین طور اشتراک های تلفن ثابت توسط شرکت های FCP، مجموع یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۵۷۶ خط منصوبه و ۳۰۴ هزار و ۳۹۸ خط دایری را شامل می شود. شرکت های Servco نیز مجموع ۱۰ هزار و ۹۶۱ خط تلفن ثابت دارند.
در مجموع ضریب نفوذ تلفن ثابت، ۳۴.۸۹ درصد است که با احتساب شرکت مخابرات ایران، FCPها و شرکت های Servco، ۳۸ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۴۰۰ خط منصوبه و ۲۸ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۹۳۷ خط دایری را شامل می شود. این در حالیست که ضریب نفوذ تلفن ثابت تا اختتام سه ماهه سوم سال ۹۸، ۳۴.۸۵ درصد با مجموع ۳۸ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۷۹۴ خط منصوبه بوده است.
در حوزه توسعه زیربخش تلفن ثابت تا اختتام سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۸، ۵۲ هزار و ۱۳۸ روستا دارای ارتباط و ۴۷ هزار و ۷۲۹ روستا دارای تلفن خانگی هستند و تعداد مشترکان روستایی هم به چهار میلیون و ۱۰۳ هزار و ۸۳۰ می رسد. همین طور تعداد تلفن همگانی ۹۲ هزار و ۱۱۴ عدد و تعداد تلفن های همگانی جاده ای، ۲۱۶۰ عدد است. درصد میزان موفقیت در برقراری مکالمات (ASR) نیز ۵۱.۸ است.


البته این آمار در حالی است که هنوز هم بعضی از روستاها از حداقل امکانات ارتباطی همچون خطوط تلفن ثابت برخوردار نیستند که البته یکی از دلایلش، نبودن توجیه اقتصادی عنوان شده اما انتظار می رود با جبران هزینه های مخابرات با روش های درآمدزایی جدید، بتوان مناطق باقی مانده را هم از این امکان برخوردار کرد.
منبع:

1399/02/13
23:03:03
5.0 / 5
3056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان