۱۵۰۰ روستای جدید به شبكه اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شد

۱۵۰۰ روستای جدید به شبكه اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شد كارا پیام: همزمان با روز جهانی ارتباطات، طرح گسترده اتصال روستاهای كشور به اینترنت پرسرعت همراه اول بعنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه كشور با حضور معاون اول رئیس جمهور راه اندازی شد.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همزمان با روز جهانی ارتباطات، آئین «بهره برداری از اتصال روستاها به اینترنت پرسرعت همراه اول» با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران استانی، مدیران همراه اول و تعدادی از مسئولان و دست اندرکاران صنعت مخابرات به شکل ویدئو کنفرانس اجرا شد.
شرکت ارتباطات سیار ایران از شروع سال ۱۳۹۸ با راه اندازی ۲۷۹ سایت جدید، تعداد ۶۵۵ روستا را تحت پوشش خدمات ارتباطی مبتنی بر نسل های نوین تلفن همراه درآورده است؛ همین طور ۳۸۱ سایت در ۱۴۰۷ روستا در بازه زمانی مذکور به نسل های ۳ یا ۴ ارتقاء تکنولوژی یافته است.
بنابراین در بازه زمانی یک سال اخیر، ۱۵۸۷ روستا با پوشش جمعیتی حدود ۱.۳ میلیون نفری از خدمات اینترنت پرسرعت همراه اول بهره مند شده اند.
میزان پیشرفت این پروژه ها در چارچوب USO (طرح خدمات عمومی الزامی روستایی) برای امسال، راه اندازی ۳۹ سایت در ۵۸ روستا و همین طور ارتقاء ۱۷ سایت در ۴۲ روستا بوده است.
اپراتور اول با در اختیار داشتن بیش از نیمی از بازار ارتباطات کشور، توانسته تابحال در ۴۱۴۲ روستا نسل چهار، در ۵۷۰۷ روستا نسل سه و در ۴۴۹۶۸ روستای کشور پوشش نسل دو ایجاد کند.
سرمایه گذاری های انجام شده در چارچوب تجهیز روستاها و مناطق کمتر برخوردار کشور از محل USO، سبب شده که بزرگترین اپراتور کشور، ۸۶ درصد جمعیت روستایی را تحت پوشش خدمات باکیفیت خود قرار دهد و گسترده ترین شبکه را در زمینه ارتباطات سیار ایجاد کند.
تحقق رویای دیجیتال برای تمامی ایرانیان
در این مراسم از سایت نسل ۴ روستای سیدان از توابع شهرستان درمیان در استان خراسان جنوبی نیز بوسیله ویدئو کنفرانس رونمایی گردید. مرتضی طاهری بخش معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول در این مراسم با اعلان اینکه با شعار تحقق رویای دیجیتال برای همه ایرانیان، پروژه های بزرگی را استارت زده ایم که قسمتی از آنها امروز افتتاح می شود و پروژه های زیرساختی بزرگی در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد، اظهار نمود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید بسیاری بر توسعه دسترسی روستاهای کشور به اینترنت پرسرعت داشتند و در این راستا از محل اعتبارات USO و با حمایت سهامداران شرکت، مبادرت به ظرفیت سازی در روستاهای کشور برای بهره مندی روستاییان عزیزمان از پتانسیل های نهفته در این شبکه کردیم.
وی افزود: در یک سال اخیر ارتقاء دسترسی ۱۴۰۷ روستا و ایجاد دسترسی جدید برای ۶۵۵ روستا به شبکه اینترنت پرسرعت نسل چهارم شرکت ارتباطات سیار ایران صورت پذیرفته که آیین آن به شکل نمادین در روستای سیدان خراسان جنوبی اجرا شد.
معاون فنی همراه اول با تاکید بر اینکه ۲۶ ماه است ما و همکاران فنی و شبکه به دلایلی همچون سیل نوروز ۱۳۹۸ و کرونای نوروز ۱۳۹۹ به مرخصی نرفته ایم و تمام تمرکزمان بر توسعه و حفظ پایداری شبکه ارتباطی کشور بوده است، اذعان کرد: تمامی شرایط بحرانی اخیر موجب شد تا میزان مصرف شبکه ارتباطی روز به روز گسترش یابد، تا جاییکه مصرف برخی اپلیکیشن های داخلی تا ۱۰۰۰ درصد و متوسط مصرف کاربران از این اپلیکیشن ها نیز ۵۰۰ درصد رشد داشته است.
طاهری بخش اضافه کرد: بدین سبب همراه اول تمام تلاش خودرا کرده تا شبکه ای پایدار با سرعت دسترسی مناسب برای ایرانیان فراهم آورد و با شروع به کار بیش از ۵۲۰ میلیارد تومانی امروز، در مجموع طی سه سال اخیر ۴۲۰۰ روستا از خدمات اینترنت پرسرعت همراه برخوردار شده اند.
تقدیر از اقدام مجاهدانه همراه اول برای توسعه ارتباطات روستایی
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این مراسم با اشاره به دستور پنج ماده ای مقام معظم رهبری برای تسریع و تکمیل زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، اظهار نمود: در این راستا مراکز داده همراه اول که با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی و با هدف ایجاد زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان های غرب و شمال غرب کشور و تهران طراحی و پیاده سازی شده است، به زودی رونمایی خواهد شد.
وزیر ارتباطات ضمن قدردانی از همراه اول که از بهمن ماه گذشته مجاهدانه کوشش کرد تا پروژه های امروز (اتصال روستاها به اینترنت پرسرعت) را در مدت کوتاهی و با سرعت زیاد به سرانجام برساند، اشاره کرد: تابحال ۹۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور تحت پوشش تلفن همراه و اینترنت همراه قرار گرفته اند که در امتداد تحقق عدالت اجتماعی، این رقم تا آخر سال جاری به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.
تشکر معاون اول رئیس جمهور از آذری جهرمی و همراه اول
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در ادامه با تاکید بر اینکه اقدامات شایسته ای در دولت دوازدهم بخصوص در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده است، اظهار نمود: یکی از مهم ترین آنها، توسعه اینترنت پرسرعت تلفن همراه در روستاهاست که امروز از آقای آذری جهرمی و همراه اول بابت اهتمام به این مساله تشکر می کنم و همین طور روز جهانی ارتباطات را نیز به فعالان این بخش تبریک عرض می کنم.
محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی با حضور در روستای سیدان و شرکت در این مراسم به شکل ویدئو کنفرانس، نیز با اعلان اینکه ظرفیت ارتباطی هر ۲۹ شهر این استان و پوشش تلفن همراه در تمامی شهرها تکمیل شده است، اظهار داشت: پوشش تلفن همراه در ۹۶ درصد روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار نیز فراهم شده است؛ روستای سیدان نیز حالا با ۹۷ خانوار و ۳۲۴ نفر جمعیت، تحت پوشش خدمات نوین ارتباطی همراه اول قرار گرفت.
لازم به ذکر است، طرح خدمات عمومی الزامی روستایی یا همان USO، با هدف ارائه خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت در روستاهای سراسر کشور به کارفرمایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعریف شده است.
همراه اول بعنوان پیشرو و رهبر ایجاد خدمات دیجیتال در حوزه ICT و با ماموریت «تحقق رویای دیجیتال»، ضمن فراهم آوردن بستر لازم برای خدمات نوین و دیجیتال در شبکه ملی اطلاعات، بیشترین میزان اتصال روستاهای کشور به تکنولوژی های جدید ارتباطی را با هدف کاهش سطح اختلافی میان شهر و روستا، فراهم آورده تا از این طریق گامی اجرایی در امتداد پیشرفت و ارتقای اقتصادی کشور برداشته باشد.
شرکت ارتباطات سیار ایران الان بیش از ۶۹ میلیون مشترک تلفن همراه با ضریب نفوذ ۸۴ درصدی در کشور دارد و ارتباطات رومینگ بین الملل آن نیز با ۲۷۰ اپراتور در ۱۱۲ کشور جهان برقرار است.
همراه اول همین طور بر طبق گزارش های دوره ای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، ضمن در اختیار داشتن بالاترین میزان پوشش جمعیتی شهرها و روستاها، تا آخر سال گذشته بیش از ۸۲ هزار کیلومتر از جاده های کشور را نیز تحت پوشش خدمات ارتباطی خود درآورده و از همین طریق مرجع مکالمات رومینگ ملی نیز بوده است.
پوشش گسترده شبکه ارتباطات سیار ایران بعنوان زیرساختی برای شبکه ملی اطلاعات، سبب شده تا مشترکان سایر اپراتورهای تلفن های همراه نیز از امواج ارتباطی این اپراتور بهره مند شوند و دیگر دغدغه ای برای عدم آنتن دهی شبکه اپراتور خود نداشته باشند.
همراه اول همین طور بعنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور، همیشه اهتمام کرده با تمرکز بر مسئولیت اجتماعی خود، زمینه ساز عدالت و توسعه فراگیر در کشور باشد و از همین رو در مواجهه با بحران های سالیان اخیر، با تاکید بر پوشش گسترده شبکه خود، همیشه طرح های تشویقی مختص زمان را راه اندازی کرده تا در سخت ترین شرایط بتواند کنار مردم عزیز ایران باشد.

۲۱۲۱


منبع:

1399/03/09
10:19:18
5.0 / 5
2590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان